Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Papier na prowadzeniu

Technologia produkcji butelek papierowych Paboco jest wspierana przez grupę wiodących firm z branży dóbr konsumpcyjnych i ekspertów branżowych, w tym P&G, Coca-Cola, Carlsberg, Absolut, LOréal, BillerudKorsnäs oraz Alpla.

© Procter & Gamble

Firma Procter & Gamble zaprezentowała pierwsze butelki marki Lenor wykonane z papieru. Rozwiązanie powstało we współpracy z Paboco. Projekt pilotażowy i sprzedaż produktów w papierowych opakowaniach rozpocznie się w 2022 roku w sklepach w zachodniej Europie. Ma on pozwolić producentowi na zwiększenie skali papierowych rozwiązań opakowaniowych dostępnych w ofercie. Jest on częścią strategii „Ambicja 2030”, w ramach której producent zobowiązał się do zmniejszenia zużycia tworzyw sztucznych o połowę do 2025 roku. Butelka jest pierwszym taki rozwiązaniem produkowanym na skalę przemysłową, zarówno pod względem designu, jak i technologii. Opakowanie jest wykonane z papieru z certyfikatem FSC pozyskiwanego w sposób zrównoważony oraz cienkiej warstwy barierowej wykonanej z przetworzonego wtórnie materiału PET. Jak podkreśla producent, głównym założeniem jest stworzenie opakowania wykonanego w całości z papieru. Dlatego w przyszłości butelki będą posiadały barierę ochronną w postaci papierowej wyściółki, tworząc rozwiązanie, które w pełni będzie nadawać się do recyklingu w strumieniu papieru.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty