Progroup buduje elektrownię

Elektrownia opalana paliwami zastępczymi jest kolejnym krokiem firmy w kierunku neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

© Progroup

Firma Progroup planuje budowę nowoczesnej elektrowni opalanej paliwami zastępczymi w Sandersdorf-Brehna, bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnej fabryki papieru PM3, która będzie odpowiadać za dużą część dostaw energii cieplnej niezbędnej dla procesów technologicznych oraz energii elektrycznej dla PM3. Do tego celu będą wykorzystywane termicznie materiały odpadowe z własnej produkcji i z regionu. To umożliwi producentowi osiągnięcie oszczędności w zakresie zasobów kopalnych, co przełoży się na redukcję emisji dwutlenku węgla. Obecnie fabryka papieru oszczędza dzięki nowoczesnej technologii 170 000 ton dwutlenku węgla rocznie. Wraz z nową elektrociepłownią od końca 2025 roku dojdzie do tego jeszcze 80 000 ton, przez co na miejscu będzie oszczędzanych łącznie 250 000 ton CO2 na rok. Projekt obejmuje inwestycję o wartości 135 milionów euro. Rozpoczęcie budowy elektrociepłowni jest planowane na koniec roku 2022. Uruchomienie ma nastąpić pod koniec 2025 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty