Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Burgery w papierze

Niektóre z produktów oferowanych w niemieckich restauracjach McDonald’s pakowane są w papier tworzony z połączenia włókien trawy oraz konwencjonalnego papieru. Jak podkreśla firma, rozwiązanie pozwala zmniejszyć zużycie wody i energii w procesie produkcyjnym, redukując jednocześnie emisję dwutlenku węgla. Papier posiada także certyfikat FSC.

© McDonald’s

Firma McDonalds testuje nowe opakowania swoich produktów w 30 restauracjach w Niemczech. Fastfoodowy koncern zmienia opakowania kartonowe na cienki papier pakowy do owijania. Według firmy pozwoli to zaoszczędzić około 70 procent materiału opakowaniowego. Testy nowych opakowań potrwają do końca września. Co więcej, goście restauracji będą mieli możliwość wyrażenia swojej opinii na temat nowego opakowania. Jeśli testy wypadną pozytywnie, nowa koncepcja opakowań zostanie wprowadzona do wszystkich niemieckich restauracji. Proces wprowadzania papierowych opakowań w restauracjach McDonald’s rozpoczął się w marcu tego roku - obecnie są w nie pakowane produkty takie jak McWrapy i wybrane hamburgery. W ostatnich latach firma zastąpiła także słomki z tworzyw sztucznych słomkami papierowymi oraz zmieniła opakowania deserów na papierowe. Firma opublikowała swoje cele zrównoważonego rozwoju w ramach strategii „There is no planet B!” oraz dotychczasowe postępy w tym zakresie w najnowszym raporcie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty