Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Platyna dla DS Smith

Ocena EcoVadis odbywa się przy pomocy metodologii, która opiera się o międzynarodowe standardy, takie jak m.in. dziesięć zasad inicjatywy ONZ Global Compact.

© EcoVadis

Firma DS Smith otrzymała platynową ocenę od EcoVadis za swoje osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. W zeszłym roku producent otrzymał ocenę niższą - złotą. Tym samym firma znalazła się w 1% spośród 75 000 najlepiej ocenianych firm na całym świecie. Firma uzyskała 90 na 100 punktów w zakresie zrównoważonego zaopatrzenia, z pochwałą za program zaangażowania dostawców i certyfikację łańcucha dostaw FSC, oraz 80 punktów za kwestie środowiskowe. Została również doceniona za zaangażowanie na rzecz zamknięcia obiegu poprzez lepsze projektowanie i ochronę zasobów naturalnych w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Now and Next, zgodnie z którą zobowiązuje się do pozyskiwania papieru pochodzącego w 100 procent z recyklingu lub papieru z certyfikowanych źródeł oraz do utrzymania standardu zarządzania energią ISO 50001 we wszystkich objętych nim zakładach.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty