W odpowiedzi na wojnę

Firma Amcor zapowiedziała, że nieustannie śledzi rozwój sytuacji w Ukrainie, a wraz z rozwojem sytuacji gotowa jest podjąć kolejne strategiczne kroki.

© Amcor

Firma Amcor ogranicza swoją działalność w Rosji w odpowiedzi na wojnę rosyjsko-ukraińską. Producent opakowań skoncentruje swoją działalność do obsługi „istniejących międzynarodowych klientów”, wstrzyma nowe projekty i inwestycje oraz eksport z Rosji. Firma działa w Rosji od ponad 20 lat. Obecnie jej trzy fabryki w tym kraju generują od 2% do 3% jej całkowitej sprzedaży. W związku z wybuchem konfliktu zbrojnego firma Amcor zamknęła swoją placówkę w Charkowie na Ukrainie, aby chronić lokalny zespół. Firma powołała także specjalny zespół kryzysowy, który na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni kryzysem humanitarnym na Ukrainie i aktywnie włączamy się w działania pomocowe. Amcor przeznacza ponad 1 milion dolarów na bezpośrednie wsparcie dla naszego zespołu w Charkowie i ich rodzin oraz na ogólną pomoc humanitarną we współpracy z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem” - podkreślił w komunikacie prezes zarządu firmy, Ron Delia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty