Zwycięzcy Pro Carton Young Designers Award 2022. Zachwycające rozwiązania

Podczas Kongresu Europejskich Stowarzyszeń Producentów Kartonu (ECMA) w Krakowie Horst Bittermann, prezes Pro Carton, ogłosił zwycięzców nagrody Pro Carton Young Designers Award 2022. Nagroda Pro Carton przyzwana jest projektom opakowań wykonanych z tektury w czterech podstawowych kategoriach: Kreatywne Opakowania Kartonowe (Żywność i Napoje), Kreatywne Opakowania Kartonowe (Inne Kategorie), Kreatywne Pomysły Kartonowe oraz Zrównoważony Rozwój, a także w dwóch innych: dla najlepszego debiutanta oraz Nagrodę Publiczności.

Twin Bags for Popcorn and Beverages
© Pro Carton

 

Twin Bags uwalnia ręce
Projekt Twin Bags for Popcorn and Beverages autorstwa Burak Ayataç z Turcji zdobył pierwsze miejsce w kategorii Kreatywne Opakowania Kartonowe (Żywność i Napoje). Student Politechniki w Stambule rozwiązał problem transportu przekąsek do kina. Dzięki jego pomysłowi można jedną ręką przenieść dwie torby z popcornem i napoje w puszkach z lady bufetu na fotel w sali kinowej. Praktyczna tekturowa konstrukcja jest składana, stabilna i łatwa w użyciu. Projekt Twin Bags zdobył również Nagrodę Publiczności.

 

Float pływające arcydzieło
Duet Jana Becker i Wilma Schulz z Münster School of Design (Niemcy) otrzymał najwyższą nagrodę w kategorii Kreatywne Opakowania Kartonowe (Inne Kategorie) za projekt Float.
Wykonane z jednego kawałka tektury opakowanie soli do kąpieli demonstruje możliwości konstrukcyjne materiału i opiera się na kreatywnym mechanizmie składania. Umożliwia to przekształcenie opakowania w pływający statek, który zamienia kąpiel w pachnące, relaksujące doznanie.

Float
© Pro Carton

Swingtape kreatywność z kartonu
Austriacki student Christian Jammernegg swoim projektem Swingtape wygrał w kategorii Kreatywne Pomysły Kartonowe.
Projekt pokazuje możliwości zastąpienia tworzywa sztucznego kartonem. Kompaktowy dyspenser jest nie tylko trwałą alternatywą tworzywa sztucznego, ale także rozwiązuje frustrujący problem ciągłego przyklejania się taśmy do dyspensera. Kiedy kawałek taśmy zostanie odcięty za pomocą wbudowanego obcinaka, rolka obraca się do przodu, aby uzyskać łatwy dostęp do następnego kawałka.

 

Align niepowtarzalne poczucie równowagi
Nagrodę w kategorii Zrównoważony Rozwój otrzymały Anny Grubing, Darii-Luny Sagurny i Sabriny Hofmann z Münster School of Design (Niemcy) za wkład Align. Ich zwycięska koncepcja dotyczyła zastąpienia opakowań z tworzyw sztucznych jednorazowego użytku w branży technologicznej, w szczególności opakowań kabli i przewodów wygodnym kartonowym zamiennikiem. Zrównoważony, zorientowany na konsumenta, Align wyposażony jest w dwie odpinane osłony, które najpierw chronią oryginalny kabel podczas transportu, a następnie przekształcają się w nośnik z nieskończonymi możliwościami organizowania i sortowania kabli.

 

Rekordowa ilość zgłoszeń
Do tegorocznej edycji konkursu Pro Carton Young Designers Awards wpłynęło ponad 800 zgłoszeń z ponad 100 uniwersytetów i instytucji edukacyjnych z całej Europy. Daje to efekt o 28% wyższy niż w 2021 roku. "Każdego roku widzimy naprawdę pomysłowe, praktyczne projekty, które oferują rozwiązania codziennych niedogodności, a także globalnych wyzwań. Tegoroczne zgłoszenia doskonale podkreślają uniwersalność kartonu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom 2022 roku. Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, jaki wpływ będą mieli wszyscy ci inspirujący młodzi projektanci na przyszłość branży opakowaniowej” komentował Winfried Mühling, dyrektor generalny Pro Carton.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty