Kompostowalne wieczka

Rozwiązanie EcoPressoLid zostało opracowane we współpracy z wybranymi producentami kapsułek i maszyn.

© Constantia Flexibles

Materiał EcoPressoLid firmy Constantia Flexibles, przeznaczony do produkcji wieczek dla kapsułek z kawą, otrzymał certyfikatOK Compost Industrialprzyznawany przez TÜV Austria. Jest to pierwszy produkt producenta z certyfikatem kompostowalności i potencjalnygame-changerdla dostawców kawy, którzy skupiają się na tworzeniu bardziej zrównoważonych produktów. Główne cechy nowego wieczka do kapsułek firmy Constantia Flexibles to: wysoka barierowość dla tlenu, szczelność oraz możliwość stosowania w konwencjonalnych maszynach zamykających. Specjalna struktura EcoPressoLid jest oparta na papierze. Materiał ten może b stosowany do zamykania zarówno górnej jak i dolnej części kapsułek. W 2018 roku Constantia Flexibles wprowadziła na rynek bardziej zrównoważoną gamę produktów Ecolutions - rozwiązań, które nadają się do recyklingu lub kompostowania. Jednym z rozwiązań z tego portfolio jest EcoPressoLid. Naturalnie występujące mikroorganizmy, takie jak bakterie, grzyby i algi, powodują rozkład materiału w warunkach kompostowania przemysłowego w czasie krótszym niż sześć miesięcy. EcoPressoLid ulega biogradacji w czasie krótszym niż trzy miesiące, nie wpływając negatywnie na faunę i florę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty