Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Etykiety w high definition

Jakość HD nie musi kojarzyć się już tylko z wysoką rozdzielczością ekranów telewizorów i wyświetlaczy – dzięki rozwojowi technologii w branży poligraficznej efekt niezwykle wyraźnego obrazu można uzyskać także na produktach druku fleksograficznego. Płynne przejście tonalne, wysoki kontrast obrazu i większa przestrzeń barw to tylko niektóre z wielu zalet technologii HD Flexo.

 

W obszarze druku etykiet, dzięki technologii HD Flexo, fleksodruk zyskuje przewagę nad innymi metodami druku. Oferuje bowiem wysoką jakość wydruku opartą na dokładnym odwzorowaniu obrazu i płynnych przejściach tonalnych. Pozwala przy tym na zachowanie intensywności koloru i ostrych kontrastów. Wszystko to dzięki kompatybilnemu działaniu maszyn drukujących i płyt w integracji z procesami pre-press. Do zalet technologii HD Flexo należą również zwiększona siła docisku, dobra jakość rastra i utrzymywanie stałej grubości farby. Co więcej, podnosi ona produktywność, umożliwiając skrócenie czasu konfiguracji i zwiększa obszar zastosowań druku flekso, dzięki możliwości druku na różnych rodzajach materiałów. Drukowanie opakowań giętkich przy pomocy fleksografii pozwala zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla nawet o 50 proc. w stosunku do innych metod druku, np. grawiury. Stosowane w procesie naświetlania diody nie tylko zapewniają bardziej stabilną emisję światła niż tradycyjne lampy, lecz również są bezpieczniejsze dla środowiska ze względu na dłuższą żywotność i brak konieczności stosowania specjalnego procesu utylizacji.

Firma Esko oferuje cyfrowe rozwiązania HD Flexo oraz Full HD Flexo do tworzenia wysokiej jakości wydruków na opakowaniach giętkich.

 

Sekrety HD

HD Flexo bazuje na specjalnej technologii rastrowania połączonej z wysoką rozdzielczością naświetlania. Rozwiązanie to pozwala na formowanie bardziej precyzyjnych punktów rastrowych, czego efektem są gładsze przejścia tonalne. Raster tworzy strukturę mikrowybrań w obszarze cieni oraz apli, tym samym zapewniając bardziej nasycone kolory wydruku i lepiej zachowane szczegóły w światłach. Umożliwia to uzyskanie szerszej przestrzeni barwnej przy pomocy farb podstawowych, bez konieczności stosowania kolorów spotowych. Dobranie właściwych ustawień rastra ułatwia technologia Microcell Screening oparta na specjalnych bibliotekach zawierających predefiniowane parametry pogrupowane według rodzaju płyty i segmentów druku.

Kolejny istotny element druku flekso w rozdzielczości HD stanowi technologia Inline UV2. Umożliwia ona naświetlanie obrazu w trybie inline, po naświetleniu płyty, bez konieczności manualnej ingerencji operatora. Laserowe diody UV można konfigurować w celu generowania płaskich lub okrągłych punktów rastrowych w zależności od rodzaju zlecenia. Zastosowanie wyższej energii świecenia pozwala uzyskać punkt o płaskim wierzchołku, natomiast w wyniku jej obniżenia powstaje punkt w kształcie stożka o naturalnej krzywej przyrostu. Tego rodzaju punkty mają bardzo małe rozmiary, dzięki czemu pozwalają osiągnąć lepszą jakość wydruku.

 

Nowy paradygmat

Technologia HD Flexo, choć jest obecna na rynku już od kilku lat, nadal wyznacza standardy druku fleksograficznego. Oferując wysoką jakość wydruku przy zachowaniu wydajności, umożliwia branży opakowaniowej sprostanie rosnącym wymaganiom w zakresie designu opakowań, a tym samym zwiększa możliwości kreacyjne ich projektantów. Dla drukarń stanowi natomiast efektywną metodę produkcji, której dodatkową zaletą jest fakt, że bazuje na znanych, ulepszonych procesach.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty