100 milionów na zakrętki

Projekt rozbudowy fabryki w Châteaubriant we Francji, zajmującego się projektowaniem i produkcją zakrętek, pozwoli firmie Tetra Pak na dostosowanie rozwiązań  technologicznych do produkcji zakrętek przytwierdzonych do opakowań i zapewni zwiększenie mocy produkcyjnych.

© Tetra Pak

Firma Tetra Pak rozpoczęła realizację programu inwestycyjnego w fabryce w Châteaubriant, gdzie odbywa się produkcja zakrętek. Projekt o wartości 100 milionów euro obejmuje okres trzech lat (2021-2023) i pozwoli firmie na dostosowanie zakładu do produkcji zakrętek przytwierdzonych do opakowań do 2024 roku, zgodnie z terminem wyznaczonym przez UE.

Jak podkreśla producent, przedsięwzięcie to, obok zobowiązania firmy do inwestowania około 100 milionów euro rocznie przez najbliższe 5-10 lat w celu opracowania bardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, pozwoli europejskim klientom spełniać wymogi unijnej dyrektywy dotyczącej tworzyw sztucznych jednorazowego użytku (Single Use Plastics - SUP). Inwestycja zostanie rozłożona na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się pod koniec 2021 roku i będzie obejmował powiększenie terenu fabryki i instalację dziesięciu dodatkowych linii, co umożliwi firmie osiągnięcie 30 procentowego wzrostu mocy produkcyjnych. Z kolei w latach 2022-2023, połowa linii produkcyjnych zostanie wymieniona na nowe, w celu rozszerzenia dalszej produkcji i zwiększenia wydajności.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty