Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

100 milionów na zakrętki

Projekt rozbudowy fabryki w Châteaubriant we Francji, zajmującego się projektowaniem i produkcją zakrętek, pozwoli firmie Tetra Pak na dostosowanie rozwiązań  technologicznych do produkcji zakrętek przytwierdzonych do opakowań i zapewni zwiększenie mocy produkcyjnych.

© Tetra Pak

Firma Tetra Pak rozpoczęła realizację programu inwestycyjnego w fabryce w Châteaubriant, gdzie odbywa się produkcja zakrętek. Projekt o wartości 100 milionów euro obejmuje okres trzech lat (2021-2023) i pozwoli firmie na dostosowanie zakładu do produkcji zakrętek przytwierdzonych do opakowań do 2024 roku, zgodnie z terminem wyznaczonym przez UE.

Jak podkreśla producent, przedsięwzięcie to, obok zobowiązania firmy do inwestowania około 100 milionów euro rocznie przez najbliższe 5-10 lat w celu opracowania bardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, pozwoli europejskim klientom spełniać wymogi unijnej dyrektywy dotyczącej tworzyw sztucznych jednorazowego użytku (Single Use Plastics - SUP). Inwestycja zostanie rozłożona na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się pod koniec 2021 roku i będzie obejmował powiększenie terenu fabryki i instalację dziesięciu dodatkowych linii, co umożliwi firmie osiągnięcie 30 procentowego wzrostu mocy produkcyjnych. Z kolei w latach 2022-2023, połowa linii produkcyjnych zostanie wymieniona na nowe, w celu rozszerzenia dalszej produkcji i zwiększenia wydajności.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty