Wspólny projekt Orlen Oil i UPM Raflatac Wsparcie gospodarki obiegu zamkniętego

Przedstawiciele Orlen Oil i UPM Raflatac podczas wręczania Certyfikatu RafCycle ©UPM

UPM Raflatac, wiodący producent przyjaznych dla środowiska rozwiązań etykietowych i Orlen Oil, wiodący producent środków smarnych współpracują od lutego 2022 roku. Teraz obie firmy wprowadziły cyrkularność zasobów naturalnych dzięki RafCycle – usłudze recyklingu odpadów etykietowych. Jest to pierwszy przykład zastosowania końcowego na polskim rynku, w którym RafCycle umożliwia właścicielowi marki wdrożenie rozwiązania na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego. Wspólny projekt Orlen Oil i UPM Raflatac ma na celu przede wszystkim efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych. Dołączenie do RafCycle umożliwia firmie Orlen Oil redukcję śladu węglowego oraz zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych poprzez nadanie nowego życia odpadom etykietowym. W ramach usługi RafCycle firma UPM koordynuje odbiór zużytych podkładów etykietowych, które są następnie poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystywane, co zmniejsza ich wpływ na środowisko naturalne. Recykling odpadów etykietowych pozwala uniknąć emisji ekwiwalentów CO2 (CO2e), które powstałyby, gdyby odpady trafiły od spalarni. Od momentu przystąpienia do usługi RafCycle, całkowita ilość odpadów etykietowych odebranych od Orlen Oil, które zostały następnie poddane recyklingowi, pozwoliła oszczędzić 111 drzew. Tym samym uniknięto emisji 2 ton CO2e.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty