Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Naturalnie dobre opakowania

Nowe rozwiązanie opakowaniowe to kolejny krok strategii „Care Beyond Skin”, w której firma Beiersdorf zobowiązała się zmniejszyć swój wpływ na środowisko.

© Beiersdorf

Beiersdorf wprowadzi nowe opakowania produktów z serii „Naturally Good” z wykorzystaniem certyfikowanych polimerów odnawialnych firmy Sabic. Będzie to biopochodna żywica polipropylenowa (PP) z portfolio Sabic Trucircle, na bazie której powstaną słoiki kremów do twarzy. Nowe opakowania będą stopniowo wprowadzane w punktach sprzedaży na całym świecie od czerwca 2021 roku i pozwolą firmie zredukować ilość zużytego polipropylenu pochodzącego z paliw kopalnych.  

Nowe produkty z serii „Naturally Good” wpisują się w ambitne cele firmy Beiersdorf w zakresie zrównoważonych opakowań. W ramach strategii „Care Beyond Skin” firma dąży do znacznej redukcji emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. W programie wyznaczono trzy główne cele w zakresie opakowań, które mają zostać osiągnięte do 2025 roku. Pierwszy z nich to sprawić, by wszystkie opakowania firmy nadawały się do ponownego napełnienia, ponownego użycia lub recyklingu. Drugi to zwiększenie udziału materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniach z tworzyw sztucznych do 30 procent. Trzeci natomiast to zmniejszenie zużycia pierwotnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych o 50 procent.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty