Nowa fabryka w Brzegu

VPK Packaging Polska należy do grupy VPK, międzynarodowego producenta opakowań zrzeszającego 65 fabryk w 20 krajach. Wszystkie produkty opracowywane są z myślą o środowisku, a do ich produkcji wykorzystuje się surowce pochodzące z recyklingu.

© VPK Polska

Po roku prac budowlano-wykończeniowych firma VPK rozpoczęła produkcję w nowej fabryce w Brzegu. Zakład o powierzchni 22 tysiącach metrów kwadratowych z nowoczesnymi maszynami do produkcji opakowań ma pozwolić producentowi na zwiększenie wydajności produkcyjnej dla klientów z Polski oraz zza granicy o 60 milionów metrów kwadratowych. Fabryka została wyposażona w maszyny takie jak Mitsubishi Evol, Bobst 2.1 Mastercut oraz Masterflex. Dodatkowo posiada linię odbioru odpadu z transportem do belownicy makulatury, paletyzator, depaletyzator, automatyczne wiązarki i foliarki opakowań, w pełni zautomatyzowaną mieszalnię farb, a także ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Zautomatyzowane linie transportujące będą dostarczały tekturę bezpośrednio z tekturnicy do maszyn przetwórczych, za pomocą systemu transportu Minda, eliminującego zbędny transport wewnętrzny wózkami widłowymi. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracy oraz zoptymalizowanie przepływu surowca do produkcji opakowań.

Fabryka zlokalizowana jest w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Skarbimierzu, dzięki czemu przyczynia się do skrócenia dystansu dzielącego ją do tej pory od potencjalnych klientów zlokalizowanych na południowym zachodzie Polski. Umożliwia również nawiązanie współpracy z odbiorcami z Czech oraz Niemiec. Nowa fabryka jest także odpowiedzią na rosnące wymagania rynku i ekonomii produktów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty