Mondi nagrodzony

Sałatki Les Crudettes zachowują świeżość do 10 dni dzięki nadającemu się do recyklingu papierowi firmy Mondi.
© Mondi

Mondi, producent opakowań i papieru, wraz z IMA Ilapak, producentem automatycznych maszyn do pakowania oraz Les Crudettes, wiodącą francuską firmą na rynku świeżych warzyw, zdobył trzy nagrody w prestiżowym francuskim konkursie na najlepsze opakowania oraz Trophées de linnovation LSA za nowe opakowanie z papieru. Firma Mondi opracowała nadający się do recyklingu funkcjonalny papier barierowy, przetwarzany na maszynach VFFS firmy IMA Ilapak dla produkcji opakowań wstępnie umytych, gotowych do spożycia sałat Les Crudettes. W konkursie French Packaging Award rozwiązanie zwyciężyło w kategoriach środowisko oraz produkcja. Materiał, z którego produkowane są torebki, składa się w 95% z papieru i został zweryfikowany jako nadające się do recyklingu w strumieniu makulatury we Francji i jednocześnie zapewnia zachowanie świeżości sałat do 10 dni - tyle samo czasu, co w przypadku opakowania z tworzyw sztucznych. Nowe opakowanie pozwala Les Crudettes osiągnąć jej cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakim jest m.in. redukcja zużycia tworzyw sztucznych w produkcji opakowań oraz jest zgodna z ekologiczną strategią MAP2030 firmy Mondi, który zakłada, że do 2025 roku 100% jej produktów będzie nadawało się do ponownego wykorzystania, recyklingu lub kompostowania. Prace badawczo-rozwojowe firmy IMA Ilapak zaowocowały pierwszym rozwiązaniem zaprojektowanym specjalnie z myślą o wykorzystaniu papieru, przy jednoczesnym zapewnieniu takiej samej wydajności jak w przypadku materiałów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Maszyny Vegatronic 6000 opracowane dla Les Crudettes częścią programu zrównoważonego rozwoju IMA Zero i IMA NOP (No Plastic), których ostatecznym celem jest zminimalizowanie wpływu na środowisko w produkcji przemysłowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty