Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Mondi nagrodzony

Sałatki Les Crudettes zachowują świeżość do 10 dni dzięki nadającemu się do recyklingu papierowi firmy Mondi.
© Mondi

Mondi, producent opakowań i papieru, wraz z IMA Ilapak, producentem automatycznych maszyn do pakowania oraz Les Crudettes, wiodącą francuską firmą na rynku świeżych warzyw, zdobył trzy nagrody w prestiżowym francuskim konkursie na najlepsze opakowania oraz Trophées de linnovation LSA za nowe opakowanie z papieru. Firma Mondi opracowała nadający się do recyklingu funkcjonalny papier barierowy, przetwarzany na maszynach VFFS firmy IMA Ilapak dla produkcji opakowań wstępnie umytych, gotowych do spożycia sałat Les Crudettes. W konkursie French Packaging Award rozwiązanie zwyciężyło w kategoriach środowisko oraz produkcja. Materiał, z którego produkowane są torebki, składa się w 95% z papieru i został zweryfikowany jako nadające się do recyklingu w strumieniu makulatury we Francji i jednocześnie zapewnia zachowanie świeżości sałat do 10 dni - tyle samo czasu, co w przypadku opakowania z tworzyw sztucznych. Nowe opakowanie pozwala Les Crudettes osiągnąć jej cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakim jest m.in. redukcja zużycia tworzyw sztucznych w produkcji opakowań oraz jest zgodna z ekologiczną strategią MAP2030 firmy Mondi, który zakłada, że do 2025 roku 100% jej produktów będzie nadawało się do ponownego wykorzystania, recyklingu lub kompostowania. Prace badawczo-rozwojowe firmy IMA Ilapak zaowocowały pierwszym rozwiązaniem zaprojektowanym specjalnie z myślą o wykorzystaniu papieru, przy jednoczesnym zapewnieniu takiej samej wydajności jak w przypadku materiałów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Maszyny Vegatronic 6000 opracowane dla Les Crudettes częścią programu zrównoważonego rozwoju IMA Zero i IMA NOP (No Plastic), których ostatecznym celem jest zminimalizowanie wpływu na środowisko w produkcji przemysłowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty