Nowe butelki od L’Oreal

Nowe rozwiązania opakowaniowe powstały w oparciu o technologię recyklingu enzymatycznego firmy Carbios w ramach konsurcjum, którego członkami są firmy Nestlé Waters, LOréal, Suntory Beverage & Food Europe oraz PepsiCo.

© L’Oreal

Po prezentacji prototypów butelek na wodę Perrier firmy Nestlé, swoje rozwiązanie opakowaniowe oparte na technologii recyklingu enzymatycznego biotechnologicznej firmy Carbios przedstawiła firma L’Oreal. Jak podkreśla producent, pierwsze innowacyjne butelki z tworzyw sztucznych trafią do masowej produkcji w 2025 roku. Nowa generacja opakowań kosmetycznych jest pierwszym takim rozwiązaniem z tworzywa sztucznego, które można poddać recyklingowi enzymatycznemu przy niemal całkowitym zachowaniu właściwości surowców pierwotnych. Technologia przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów materiału PET - przezroczystego, kolorowego, nieprzezroczystego oraz wielowarstwowego. Do tej pory istniejące procesy recyklingu mechanicznego nie umożliwiały odzysku odpadów z PET, które jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w produkcji opakowań dla towarów konsumpcyjnych. Co więcej, technologia opracowana przez Carbios umożliwia rozkład 97 procent materiału PET w ciągu zaledwie 16 godzin, co oznacza, że jest to 10 000 razy bardziej wydajna niż jakakolwiek dotychczasowa próba biologicznego recyklingu tworzyw sztucznych. Innowacja pozwoli firmie LOréal osiągnąć cele wyznaczone w jej programie zrównoważonego rozwoju „LOréal for the Future”, takie jak produkcja wyłącznie opakowań z tworzyw sztucznych nadających się do ponownego napełniania, wielokrotnego użytku, recyklingu lub kompostowania do roku 2025 oraz opakowań z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu lub bioproduktów do roku 2030.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty