Nowe butelki od L’Oreal

Nowe rozwiązania opakowaniowe powstały w oparciu o technologię recyklingu enzymatycznego firmy Carbios w ramach konsurcjum, którego członkami są firmy Nestlé Waters, LOréal, Suntory Beverage & Food Europe oraz PepsiCo.

© L’Oreal

Po prezentacji prototypów butelek na wodę Perrier firmy Nestlé, swoje rozwiązanie opakowaniowe oparte na technologii recyklingu enzymatycznego biotechnologicznej firmy Carbios przedstawiła firma L’Oreal. Jak podkreśla producent, pierwsze innowacyjne butelki z tworzyw sztucznych trafią do masowej produkcji w 2025 roku. Nowa generacja opakowań kosmetycznych jest pierwszym takim rozwiązaniem z tworzywa sztucznego, które można poddać recyklingowi enzymatycznemu przy niemal całkowitym zachowaniu właściwości surowców pierwotnych. Technologia przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów materiału PET - przezroczystego, kolorowego, nieprzezroczystego oraz wielowarstwowego. Do tej pory istniejące procesy recyklingu mechanicznego nie umożliwiały odzysku odpadów z PET, które jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w produkcji opakowań dla towarów konsumpcyjnych. Co więcej, technologia opracowana przez Carbios umożliwia rozkład 97 procent materiału PET w ciągu zaledwie 16 godzin, co oznacza, że jest to 10 000 razy bardziej wydajna niż jakakolwiek dotychczasowa próba biologicznego recyklingu tworzyw sztucznych. Innowacja pozwoli firmie LOréal osiągnąć cele wyznaczone w jej programie zrównoważonego rozwoju „LOréal for the Future”, takie jak produkcja wyłącznie opakowań z tworzyw sztucznych nadających się do ponownego napełniania, wielokrotnego użytku, recyklingu lub kompostowania do roku 2025 oraz opakowań z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu lub bioproduktów do roku 2030.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty