Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Raport BOPP po pandemii

Dostawca informacji rynkowych dla światowego przemysłu tworzyw sztucznych AMI Consulting zaprezentował nowy raport dla globalnego rynku folii BOPP w 2020 roku.

Dziewiąta już edycja raportu to wynik szeroko zakrojonego programu badawczego, który zapewnia szczegółową ocenę tej branży. Określa on produkcję i popyt na folię BOPP do pakowania żywności i zastosowań nieżywnościowych, a także ocenia zakres zastosowania różnych typów folii na całym świecie w kontekście historycznym i pięcioletnią prognozą.

Podczas, gdy przez większą część XXI wieku głównym celem inwestycji były Chiny, najszybszy wzrost inwestycji w ostatnich latach nastąpił w Indiach. W ciągu ostatnich pięciu lat prawie dwukrotnie wzrosła tam zdolność produkcyjna, spowodowana otwarciem własnego sektora detalicznego, wzrostem przychodów klas średnich i związanymi z tym wydatkami konsumentów na pakowaną żywność i inne towary. Ostatnie inwestycje BOPP dotyczą dużych linii produkcyjnych, o średniej wydajności przekraczającej 45 000 ton w ciągu roku. Raport zapewnia szczegółowy wgląd w te inwestycje oraz w zmieniające się wskaźniki w miarę pojawiania się nowych mocy produkcyjnych.

Przemysł folii BOPP stoi przed wieloma wyzwaniami, które powodują znaczne zawirowania handlowe, m.in. wahania cen żywic, taryfy handlowe, bariery handlowe i szoki walutowe, które wpływają na kapitał obrotowy i planowanie biznesowe. W obliczu zawirowań gospodarczych i ryzyka finansowego, firmy działają ostrożniej niż w poprzednich latach. Zaostrzyła to dodatkowo pandemia, zaburzając logistykę dostaw i dystrybucję surowców.

Pomimo tak wielu czynników, przemysł folii BOPP odnotował ogólną poprawę marż sprzed dwóch lat dzięki zmniejszeniu nadwyżki zdolności produkcyjnej i korzystniejszym cenom surowców.

Zgodnie z wynikami raportu, oczekuje się również, że e-commerce będzie nadal zwiększał swój udział pośród tradycyjnych kanałów sprzedażowych. Powoduje to wzrost zapotrzebowania na taśmy i folie do etykietowania, który dodatkowo znacząco przyspieszyła pandemia.

Według szczegółowych badań AMI, przeprowadzonych wśród globalnych dostawców BOPP, zrównoważony rozwój jest najczęściej pojawiającym się pojęciem ostatnich dwóch lat. Możliwość recyklingu jest kluczem w planowaniu biznesowym niemal w każdym regionie, razem z redukcją emisji szkodliwych substancji w procesie produkcji. Istnieją jednak ogromne różnice między regionami pod względem konkretnych działań dotyczących celów w zakresie recyklingu i zrównoważonego rozwoju, które bezpośrednio wpływają na producentów folii BOPP. Badania AMI pokazują, że Europa i Ameryka Północna są najbardziej innowacyjne w zakresie gospodarki o zrównoważonym rozwoju, co implikuje, że przedsiębiorstwa eksportujące do tych regionów muszą się dostosować i wprowadzać innowacje na podobnym poziomie, aby skutecznie handlować w przyszłości.

Oto niektóre z wyników najnowszego raportu AMI Consulting na temat statusu globalnej branży folii BOPP film opublikowanego w 2020 roku.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty