Drukpol Flexo przejęty. Przetasowania na rynku opakowań giętkich

© Constantia Flexibles

Constantia Flexibles, trzeci największy producent opakowań giętkich na świecie, podpisał umowę o przejęciu polskiej firmy Drukpol Flexo. Obie strony oczekują wymiernych korzyści - Constantia Flexibles wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku opakowań giętkich natomiast Drukpol Flexo powiększy swoje dotychczasowe portfolio produktów.

 

Przejęta przez Constantia Flexibles drukarnia fleksograficzna Drukpol Flexo została założona w 1992 roku i jest uznanym graczem na polskim rynku opakowań giętkich w zakresie druku fleksograficznego, laminacji ekstruzyjnej i integracji pionowej. Firma obsługuje głównie krajowe rynki żywności i HPC dla klientów lokalnych i międzynarodowych. Zlokalizowane w Nowym Dworze Mazowieckim dwa nowoczesne zakłady Drukpol Flexo rozbudują sieć jednostek produkcyjnych Constantia Flexibles w Polsce i dopełnią pracę istniejących zakładów Constantia Teich Poland w Rogowcu i Constantia ColorCap w Jejkowicach. Drukpol Flexo stając się częścią międzynarodowego koncernu, będzie miał możliwość dalszego rozwoju i poszerzenia swojej oferty o portfolio bardziej zrównoważonych produktów Constantia Flexibles.

Warunki umowy nie zostały ujawnione przez strony, a zakończenie transakcji jest planowane na II kwartał 2023 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty