Grupa Mayr-Melnhof. Sprzedaż rosyjskich zakładów

© Mayr-Melnhof

Globalny producent tektury i opakowań składanych Grupa Mayr-Melnhof (MM), sprzedał dwa zakłady produkcyjne w Rosji lokalnemu inwestorowi Granelle.
Cena sprzedaży obu zakładów zlokalizowanych w St. Petersburgu i Pskowie wyniosła około 134 mln euro. W 2021 roku około 9% skumulowanej EBITDA Grupy zostało wygenerowane w Rosji i na Ukrainie, a oba sprzedane zakłady wygenerowały łączną sprzedaż w wysokości około 124 milionów euro. Oczekuje się, że transakcja będzie miała neutralny wpływ na wyniki Grupy MM. Grupa w dalszym ciągu utrzymuje zakład na Ukrainie produkujący opakowania do artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty