Do wyboru, do koloru!

Cieszące się dużą popularnością, etykiety Metalvac znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

 Firma Lecta jest liderem na europejskim rynku etykiet, głównym producentem, dystrybutorem oraz pomysłodawcą rozwiązań w zakresie etykietowania oraz tworzenia giętkich opakowań. Wraz z elastyczną ofertą swoich produktów, najnowszych trendów i technologii, Lecta wspiera m.in. producentów napojów, sprawiając, że ich produkty przyciągają wzrok konsumentów dzięki wyjątkowym samoprzylepnym etykietom.

 

Co czyni produkty firmy Lecta wyjątkowymi? Papier przeznaczony na etykiety Metalvac jest metalizowany w warunkach wysokiego podciśnienia. Tworzywo to ulega biodegradacji, ciesząc się dobrą opinią na rynku oraz pozytywnym współbrzmieniem z matką naturą. Wyróżnić można dwa rodzaje etykiet: standardowo przyklejane na mokro oraz etykiety samoprzylepne. Te pierwsze dedykowane są butelkom zwrotnym dla piwa, wody, spirytusu czy wina. Mogą one różnić się stopniem odporności na wilgoć (słaby, średni, wysoki). W produkcji etykiety wykorzystuje papier samoprzylepny. Etykiety Metalvac mają różnego rodzaju wykończenia, mogą być błyszczące, matowe oraz wytłaczane. Z tego względu doskonale sprawdzają się jako ozdobny papier prezentowy, wyściółka opakowań papierosów, a także są szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

 

Migają światła możliwości…
Katalog próbek Endless  possibilities prezentuje ofertę Lecta’s Creaset, obejmującą wzorce papieru przeznaczonego na etykiety. Można w nim znaleźć wytrzymały na wilgoć papier Creaset HWS o gładkiej lub wytłaczanej powierzchni oraz mniej odporny na mokre warunki Creaset LWS. Pierwszy z nich jest nieodłącznym kompanem butelek od piwa, drugi natomiast towarzyszy opakowaniom dla innych napojów, na przykład wody i soków. Creaset LWS dodatkowo posiada właściwości antygrzybiczne.

Rożne oblicza
Samoprzylepne produkty od Adestor z kolekcji Labels to Celebrate dekorują butelki, nadając im elegancji i szyku. Różne warianty połączenia papieru i folii wierzchniej, a także bazującego na wodzie kleju akrylowego podziwiać można na sklepowych regałach z alkoholami. Nowy facestok obejmuje wykończenia takie jak perłowa etykieta Adestor Glitter WS z właściwościami hamującymi rozwój grzyba i wilgoci, idealna dla butelek od szampana czy wina musującego. Wytłaczana etykieta Adestor Embossed Martele WS idealnie nadaje się natomiast do win i spirytusów. Rekomendowanym klejem, który stosuje się w produkcji etykiet jest standardowy A251 przeznaczony dla butelek przechowywanych w suchych warunkach, a także BC361 Plus – trwały klej, który nie traci swoich właściwości nawet po zanurzeniu butelki w wiaderku z lodem.

 

Pod kontrolą

Produkty Lecta spełniają standardy jakości ISO 9001, ISO 14001 – systemu zarządzania  środowiskowego, ISO 50001 – standardów zarządzania energią, norm EMAS oraz standardów zdrowia według OHSAS 18001. Co więcej, drewno pozyskiwane na rzecz działalności Lecta pochodzi ze sprawdzonych źródeł, posiadając certyfikat PEFC TM oraz FSC.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty