Arctic Paper w II kwartale

W drugim kwartale 2021 roku firma wprowadziła na rynek nową linię produktów G-Flexmatt oraz nowe rozwiązania z serii Munken Kraft, podkreślając swoją koncentrację na rynku opakowań.  

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku. W tym okresie przychody i zyski firmy znacznie wzrosły w porównaniu do drugiego kwartału 2020 roku. EBITDA grupy wyniosła 84,2 milionów złotych w porównaniu do 48 milionów w roku poprzednim, a przychody wzrosły z 616 do 786,6 milionów złotych. Segment papieru osiągnął EBITDA na poziomie 26 milionów złotych w porównaniu do 30 milionów w roku poprzednim oraz obroty na poziomie 526,8 milionów złotych w porównaniu do 403,8 milionów w tym samym okresie w 2020 roku. Wolumen sprzedaży papieru osiągnął 149 000 ton (114 000 ton w 2020 roku) z pozytywnym wpływem na portfel zamówień, a wykorzystanie mocy produkcyjnych utrzymuje się powyżej średniej europejskiej i wynosi 92 procent, pomimo planowanego postoju remontowego w czerwcu. Jak podkreśla Michał Jarczyński, prezes zarządu Arctic Paper, ożywienie gospodarcze spowodowało również presję na koszty operacyjne ze względu na rosnące ceny surowców, opakowań oraz transportu. Skutki inflacji kosztowej zostały w drugim kwartale zniwelowane wyższymi cenami produktów, w wyniku czego średni przychód na tonę w tym okresie wzrósł o 3,9 procent. Firma spodziewa się dalszego wzrostu w obszarze opakowań, zwiększając swoje portfolio produktów w tym zakresie i jednocześnie utrzymując swoją pozycję w obszarze papieru graficznego. Segment celulozy Rottneros w drugim kwartale 2021 roku odnotował znaczy wzrost sprzedaży, produkcji i wyników finansowych. Przychody zwiększyły się do 593 milionów koron szwedzkich w porównaniu do 510 milionów w roku poprzednim, a EBIT wyniósł 97 milionów z 2 milionów w 2020 roku. Wielkość produkcji w omawianym okresie wzrosła do 109 200 ton (97 700 ton w 2020 roku).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty