Nowość: Signature Evo

W przyszłości nowe rozwiązanie opakowaniowe zostanie rozszerzone o dodatkowe opcje, takie jak Signature Evo 100 - w pełni barierowe rozwiązanie dla aseptycznych opakowań kartonowych, w 100% oparte na odnawialnych materiałach pochodzenia leśnego.

© SIG

Firma SIG wprowadziła na rynek Signature Evo, nową barierową strukturę opakowaniową, przeznaczoną do produkcji aseptycznych opakowań kartonowych, która nie zawiera aluminium. Rozwiązanie jest rozszerzeniem zrównoważonego portfolio Signature dla opakowań produktów wrażliwych na działanie tlenu, takich jak soki owocowe, nektary, mleko lub napoje roślinne.

 

Główne struktury opakowaniowe z portfolio Signature to Signature 100, Signature Full Barrier, EcoPlus oraz Signature Circular. Signature 100 i EcoPlus to pierwsze na świecie aseptyczne opakowania kartonowe bez aluminium, w 100 procentach połączone z odnawialnymi materiałami roślinnymi, zaprojektowane specjalnie dla producentów produktów mlecznych. Nie zawierają one warstwy aluminium, jednocześnie zapewniając zachowanie niezmienionego terminu przydatności do spożycia pakowanych produktów. Dzięki wyeliminowaniu warstwy barierowej z folii aluminiowej, wprowadzony na rynek w 2010 roku produkt combibloc EcoPlus zmniejszył ślad węglowy standardowego opakowania firmy SIG o 27%. Z kolei wprowadzony w 2017 roku Signature 100 oferuje o 58% niższy ślad węglowy dzięki powiązaniu polimerów ze 100% odnawialnymi materiałami pochodzenia leśnego.Rozszerzając naszą ofertę o Signature Evo robimy kolejny krok w kierunku tworzenia opakowań bez aluminium i podkreślamy naszą pozycję lidera w branży zrównoważonych innowacji- mówi Ali Kaylan, wiceprezes ds. innowacji w firmie SIG.

 

Szeroki zakres zastosowań

Signature Evo zapewnia redukcję emisji dwutlenku węgla na podobnym poziomie, co opakowania combibloc EcoPlus, co zostanie potwierdzone w ocenie cyklu życia. Jak wszystkie opakowania oferowane przez producenta, nowe rozwiązanie jest w pełni przetwarzalne w istniejących strumieniach recyklingu. Dzięki właściwościom barierowym porównywalnym ze standardowymi kartonami aseptycznymi, które zawierają warstwę barierową z folii aluminiowej, struktura opakowaniowa Signature Evo zapewnia długotrwałą ochronę produktów wrażliwych na tlen bez konieczności chłodzenia. Rozwiązanie będzie początkowo wprowadzane na rynek w formacie combiblocMini, a następnie zostanie rozszerzony o inne formaty. Nadaje się zarówno do produktów niewrażliwych na tlen, takich jak mleko UHT, jak i do produktów wrażliwych, takich jak soki owocowe, nektary, mleko smakowe lub napoje roślinne.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty