Doskonałe wyniki Stora Enso. Najwyższy zysk operacyjny EBIT

© Stora Enso

Stora Enso przedstawiła swoje wyniki finansowe za VI kwartał oraz cały rok 2022. Firma osiągnęła w ubiegłym roku najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wzrosły o 17%, a zysk operacyjny EBIT osiągnął 20% wzrost. W zakończonym roku finansowym firma dokonała kilku strategicznych ruchów, które wpłynęły na sytuację finansową firmy i naświetliły jej plany rozwojowe na kolejne lata.

Rok 2022 zakończył się dla Stora Enso niezwykle pomyślnie. Firma w 2022 roku przejęła De Jong Packaging Group, sprzedała zakłady Hylte, Maxau i Nymölla (w strukturach grupy pozostała papiernia Anjala), a także zainwestowała w nową linię do produkcji tektury litej w zakładach Oulu oraz sprzedała fabrykę Beihai w Chinach wycofując się jednocześnie z działalności leśnej w tym kraju. Annica Bresky, CEO koncernu podkreśliła w swoim wystąpieniu, że Stora Enso sfinalizowała w 2022 roku strategiczne projekty, a jednocześnie poczyniła kolejne, istotne kroki na drodze do rozwoju innowacyjnych obszarów, które chce rozwijać w najbliższym czasie, tj. opakowania odnawialne, zrównoważone rozwiązania konstrukcyjne i biosurowce. W 2022 roku Stora Enso osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 11,68 mld euro. Podobnie jak rok wcześniej, firma odnotowała jednocześnie rekordowo wysoki poziom zysku operacyjnego EBIT, który zamknął się kwotą 1,891 mld euro. W perspektywie długoterminowej Stora Enso spodziewa się rosnącego zapotrzebowania na jej produkty w skali globalnej, a kluczem do sukcesu ma być realizowanie działań uwzględniających innowacyjność i ekologię. Ambicją firmy jest oferowanie do roku 2050 rozwiązań w 100% regenerowalnych, produktów w 100% odnawialnych i neutralnych względem śladu węglowego a także osiągnięcie pozytywnej bioróżnorodności netto.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty