Green Dot Award 2022. Koenig & Bauer nagradza wizjonerów

Zwycięzcom pierwszej nagrody Green Dot Award pogratulował dyrektor generalny Koenig & Bauer, dr Andreas Pleßke. 

© Koenig & Bauer

Podczas Executive Summit 30 września 2022 w Würzburgu firma Koenig & Bauer po raz pierwszy przyznała Green Dot Award. Firma ufundowała nagrodę w celu wyróżnienia i promocji innowacyjnego wkładu w zrównoważony druk. Tegorocznym zwycięzcą został Andres Kull, dyrektor generalny Kroonpress w Tartu, w Estonii. Na podium znaleźli się również Frauke Oeding-Blumenberg, dyrektor zarządzający oeding print z Brunszwiku w Niemczech, oraz Fabrice Peltier, ekspert w dziedzinie ekoprojektowania opakowań z Combloux we Francji.

Strategia „Exceeding Print” 

Jako jeden z trzech filarów strategii korporacyjnej „Exceeding Print”, Koenig & Bauer stawia zrównoważony rozwój jako szczególne wyzwanie obecnych czasów i wspieranie klientów w tych działaniach. Nagrodą Green Dot Award firma pragnie uhonorować wizjonerskiego lidera, który wnosi innowacyjny wkład w zrównoważony druk. Zwycięzca Green Dot otrzymuje 10 000 euro nagrody pieniężnej i kolejne 10 000 euro na wybrany przez siebie projekt zrównoważonego rozwoju. 

 

Droga do zwycięstwa 

Ponad 1000 osób z sieci sprzedaży i serwisu Koenig & Bauer na całym świecie zostało poproszonych o przedstawienie przykładów najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju. Komisja nominacyjna składająca się z członków zespołu ds. Strategii i Rozwoju Korporacji oraz Odpowiedzialności Biznesu oceniła zgłoszone propozycje według kryteriów stopnia innowacyjności, zrównoważenia i efektu mnożnikowego. Ostatecznego wyboru w anonimowym głosowaniu online dokonało kierownictwo Koenig & Bauer na całym świecie. 

 

Andres Kull, dyrektor generalny Kroonpress 

Jako wiodąca drukarnia offsetowa w krajach bałtyckich, Kroonpress opracował Greenline Print, platformę CO2 do obliczania i klasyfikowania emisji gazów cieplarnianych z drukowanych produktów w całym ich cyklu życia. Jako pionier w dziedzinie raportowania zrównoważonego rozwoju, firma uzyskała liczne certyfikaty potwierdzające proekologiczne nastawienie do biznesu, wyznacza roczne cele zrównoważonego rozwoju i pozyskuje 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. 

 

Frauke Oeding-Blumenberg, dyrektor zarządzający oeding print 

Firma oeding print jest jednym z najbardziej zrównoważonych dostawców usług poligraficznych w Niemczech i wykorzystuje w 100% ekologiczną energię elektryczną (do 25% energii wytwarzane jest bezpośrednio na miejscu), aby proaktywnie chronić środowisko i klimat. Drukarnia ma certyfikaty potwierdzające zaangażowanie w rozwój technologii i materiałów przyjaznych dla środowiska. Udział certyfikowanych papierów wzrósł w produkcji drukarni z 30 procent w 2011 roku do ponad 80 procent obecnie. W tym samym okresie zużycie energii na tonę zadrukowanego papieru spadło o 63 procent. 

 

Fabrice Peltier, ekspert ds. ekoprojektowania opakowań Combloux 

Znany projektant opakowań i pionier w dziedzinie ekoprojektowania zaangażował się w bardziej odpowiedzialne, bardziej przyjazne dla środowiska opakowania. Jako ekspert w zakresie projektowania opakowań jest uczestnikiem ONUDI (Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego) oraz doradcą producentów opakowań w krajach rozwijających się. 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty