Hunkeler Systeme i Model Group Utrzymanie 35-letniej współpracy

„Wszystkie nasze inwestycje są wynikiem szczegółowej oceny oferty rynkowej. Podczas 35 lat współpracy z Model Group, firma Hunkeler Systeme wielokrotnie udowadniała, że jej rozwiązania systemowe są w stanie sprostać niezwykle wysokim wymaganiom pracy produkcyjnej 24/7.“

Thomas Weibel, kierownik projektu, Model Group, Weinfelden
©Hunkeler Systeme

Współpraca pomiędzy Model Group i Hunkeler Systeme trwa od 35 lat. Opiera się ona na wzajemnym zaufaniu, wysokiej świadomości jakości oraz wspólnych wartościach wyznawanych przez obie firmy.

 

Prawie dwa lata temu firma Model Group zainstalowała nową belownicę w swoim zakładzie w Weinfelden. Był to kolejny kamień milowy trwającej trzy i pół dekady, owocnej współpracy z Hunkeler Systeme. Maszyna ta jest ostatnim elementem dużego systemu utylizacji odpadów, który zapewnia ciągłą pracę 24/7 przy produkcji tektury falistej. Charakteryzująca się siłą nacisku 120 ton belownica jest największym do tej pory urządzeniem tego typu w zakładzie produkcyjnym w Szwajcarii. Siła nacisku jest zapewniana przez dwa silniki elektryczne. Przetwornica częstotliwości uruchamia napęd obu silników, gdy w szybie zostanie osiągnięty określony poziom napełnienia. Jak mówi Thomas Weibel, kierownik projektów inwestycyjnych w firmie Model Group; „Oszczędność energii w porównaniu z poprzednią maszyną, której silniki były przez cały czas aktywne, jest znacząca”.

 

165 milionów metrów kwadratowych

W swoim zakładzie w Weinfelden firma Model produkuje 165 milionów metrów kwadratowych tektury falistej rocznie. W perspektywie średnioterminowej planowane jest zwiększenie produkcji do 200 milionów metrów kwadratowych. Na sześciu wykrawarkach z płaskim łożem i pięciu wykrawarkach rotacyjnych typu inliner firma przetwarza materiał na wykroje pudełek zaprojektowane w sposób dostosowany do potrzeb klienta. Ścinki powstające podczas procesu obróbki są usuwane z obszaru produkcji za pomocą technologii ssącej i przenośników taśmowych i dostarczane do belownicy. Każdego dnia maszynę opuszcza od 60 do 80 bel o masie 1,1 tony. Wszystkie odpady są ponownie wykorzystywane przez firmę do produkcji tektury, co domyka cykl życia materiału. Równolegle do instalacji belownicy, Hunkeler Systeme otrzymała zlecenie unowocześnienia systemu sterowania przenośnikami. Niegdyś połączone ze sobą elementy sterujące belownicy i przenośników taśmowych są obecnie umieszczone oddzielnie w szafie sterowniczej. „To znacznie ułatwia obsługę i pomaga nam szybko zlokalizować przyczyny awarii“, mówi Thomas Weibel.

 

Podciśnienie uwalnia od pyłu w miejscu produkcji

 

Belownica wytwarza dziennie od 60 do 80 bel, każda z nich waży 1,1 tony i ma wymiary 110x110x140 centymetrów. Dwa silniki elektryczne napędzane przetwornicą częstotliwości zapewniają siłę nacisku 120 ton.

©Hunkeler Systeme

Thomas Weibel docenia fakt, że może polegać na niezawodnej technologii i profesjonalnym wsparciu. Kilka lat temu firma Hunkeler Systeme otrzymała zlecenie, by wyposażyć wykrawarkę z płaskim łożem Mastercut firmy Bobst oraz wykrawarkę rotacyjną firmy Martin w system odsysania pyłu. Pył papierowy powstający podczas obróbki tektury falistej jest odsysany pod podciśnieniem, powietrze jest oczyszczane w filtrach strumieniowych i doprowadzane z powrotem na halę produkcyjną. Personel pracuje w środowisku, które jest prawie całkowicie wolne od pyłu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty