Zielona strategia Polimerpro

Firm Polimerpro kontynuuje swoje proekologiczne działania, inwestując w zieloną energię.

© Polimerpro

Branża opakowań od paru lat zmierza w stronę ekologii - głównie jeśli chodzi o surowce oraz materiały ekologiczne, kompostowalne etc. Jako przygotowalnia fleksograficzna firma Polimerpro stara się wpisywać w ten trend. Priorytetem firmy na najbliższe lata jest termomodernizacja dwóch zakładów produkcyjnych. Pierwsze panele fotowoltaiczne o mocy 50kw zostały zainstalowane w grudniu 2021 roku na gruncie przy nowej hali produkcyjnej. Są one częścią projektu dotacji z Funduszy Norweskich wraz z automatyzacją produkcji i redukcją odpadów, które zostaną zrealizowane w 2022 roku. Na przełomie lutego i marca ruszają przetargi na destylarkę 500l oraz linię do produkcji matryc fotopolimerowych. PolimerPro inwestuje też w panele fotowoltaiczne na starym zakładzie, co pozwoli na ustabilizowanie kosztów energii. W planach termomodernizacji firmy są inwestycje w pompy ciepła aby kompleksowo przejść na zieloną energię.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty