Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Opakowania bez laminowania

Firma Sappi we współpracy z HP Indigo zrealizowala projekt papierowych i specjalnie spersonalizowanych woreczków na zupę.

 © HP Indigo

Firma Sappi rozpoczęła współpracę z HP Indigo, aby zwiększyć wykorzystanie papieru na rynku opakowań elastycznych. Rozwiązanie oparte na papierze producenta z drukiem cyfrowym dostarczanym przez HP Indigo ma pozwolić na eliminację dodatkowych powłok laminujących w procesie produkcji.

 

Aby sprostać nowym wymaganiom producentów żywności, Sappi i HP Indigo opracowali papierowe, zamykane woreczki na zupę, przy czym każde z opakowań zostało specjalnie spersonalizowane. W realizacji tego projektu zdecydowano się na wysokobarierowy papier Guard Gloss 4-OHG o gramaturze 91 g/m². Firma HP Indigo przejęła projekt woreczków i zajęła się ich indywidualnym zadrukiem, opracowując specjalną szatę graficzną opakowań sześciu różnych i unikalnych projektów, które wykorzystują możliwości druku zmiennych danych (VDP), aby podkreślić różne smaki zup.

 

Realizacja full-service

W procesie drukowania zdecydowano się na cyfrową maszynę drukującą HP Indigo 6K, dedykowaną do produkcji opakowań elastycznych na wąskiej wstędze. Rozwiązanie wykorzystuje pełną gamę kolorów HP Indigo, w tym srebrne i specjalne żółte atramenty. W połączeniu z papierem Sappi, tusze nadały woreczkom wysokiej jakości wygląd, a wynik końcowy pozwolił zaprezentować wyjątkowe możliwości druku cyfrowego, obejmujące różnorodność atramentów, druk zmiennych danych i personalizację za pomocą sześciu różnych SKU. Po zakończeniu procesu drukowania, Guard Gloss 4-OHG uzupełniono o wykończenie w postaci błyszczącej powłoki na bazie wody o wysokiej odporności na ciepło i zarysowania, aby uniknąć dodatkowego procesu laminowania. Proces ten pozwolił zapewnić, że wyniki drukowania i projekt torebek zostały odpowiednio zabezpieczone. Udało się to zrealizować dzięki powłoce ACTDigi Protective Coating AQ440125 firmy Actega, która została opracowana specjalnie dla rynku opakowań giętkich. Powłoka ta jest przyjazna dla środowiska ze względu na brak rozpuszczalników i LZO i nie ma wpływu na późniejszy proces recyklingu. Na ostatnim etapie produkcji, woreczki zostały przetransportowane na poziome maszyny Bossar Packaging, przeznaczone do pakowania opakowań elastycznych w technologii form-fill-seal. Woreczki z 3-stronnym zgrzewem zostały wyprodukowane przy użyciu w serwo-maszyn z serii BMS.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty