Zrównoważony transport ma znaczenie!

 Bezpieczne opakowanie produktu, transport do ostatecznego nabywcy, maksymalna stabilizacja ładunku, eliminacja strat, redukcja kosztów czy zrównoważony rozwój to kwestie niezwykle istotne dla każdego, kto na co dzień ma styczność się z łańcuchem dostaw. Tematy te zostały poruszone i omówione podczas konferencji Moving Goods Safely dotyczącej bezpieczeństwa transportu towarów zorganizowanej przez firmę DOW, która odbyła się 25 września 2018 roku w Warszawie.

 

 

Po wystąpieniach prelegentów odbył się panel dyskusyjny Q&A.

Odbywająca się pod patronatem magazynu PACKAGING POLSKA konferencja firmy DOW, zgromadziła licznych przedstawicieli zróżnicowanych branż zainteresowanych tematyką związaną z transportem, logistyką lub korzystających z tych usług. Organizator, firma DOW - wiodący producent tworzyw sztucznych - na co dzień specjalizuje się również w tworzeniu ekonomicznych i zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych dla transportu. Działalność firmy to zarówno bezpieczne opakowanie produktu, jak również jego transport do ostatecznego nabywcy, przy zapewnieniu maksymalnej stabilizacji przewożonego ładunku, eliminacji niepotrzebnych strat, redukcji kosztów, zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla oraz wsparciu celów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Podczas konferencji prelegenci z firmy DOW wielokrotnie zaprezentowali autentyczne przykłady zastosowania swoich technologii, które mogą być inspiracją do wdrożenia przedstawionych rozwiązań. Można napomknąć, chociażby, o „move it safely”, czyli platformie stworzonej do monitorowania, zarządzania czy także opracowywania nowych rozwiązań stabilizacyjnych dla ładunków, opakowań cargo czy przenoszenia ich w sposób bezpieczny, o których opowiadał Marian Gmenta, reprezentujący DOW.

 

Prelekcje na poziomie

Wśród uczestników konferencji znaleźli się przedstawiciele zarówno dużych, jak i niewielkich firm, związanych z różnorodnymi branżami, którzy z wnikliwą uwagą wsłuchiwali się w wystąpienia ekspertów. Te dotyczyły, między innymi, stabilizacji przewożonego ładunku, nowych norm i przepisów dotyczących transportu drogowego oraz ich wpływu na szeroko pojętą logistykę. Eksperci współpracujący z DOW poruszyli również tematy związane z bieżącymi trendami w przemyśle, potrzebami branży oraz najnowszymi technologiami dla różnych formatów opakowań przemysłowych w Europie i nie tylko. Jak zauważyła Helga Gómez z DOW, w swoim wystąpieniu zatytułowanym „Safety, Performance, Sustainability & Cost Benefis”: „Rynek staje się coraz bardziej globalny. Jeśli spojrzymy dziesięć lat wstecz zobaczymy, że produkty były produkowane w Europie i sprzedawane w Europie. Dziś wygląda to inaczej. Produkty są wytwarzane na całym świecie przy pomocy bardzo dobrej technologii i sprzedawane również na całym świecie. Produkty na kontynent europejski przyjeżdżają ze Stanów Zjednoczonych czy Chin”. Zwrócono również szczególną uwagę na konieczność przystosowania produktów do realnego 

Wystąpienia wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród zaproszonych gości.

z nich korzystania. Jak zauważył Przemysław Olszyński, reprezentujący DOW: „Produkty testujemy nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ponieważ takie testowanie nie jest wystarczające i może być mylące. Dlatego korzystamy również z testów środowiskowych. Robimy to dla użytkowników, ponieważ tylko w taki sposób można zoptymalizować stabilność ładunku, aby lepiej chronić produkty”. Właśnie ta ochrona, zapobiegająca stratom i opóźnieniom ma największy wpływ na zrównoważony transport logistyczny.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty