Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Ostre cięcie

Dobre narzędzia tnące powinny być nie tylko wydajne i precyzyjne, ale przede wszystkim bezpieczne. Warto zatem wybierać tylko te, które zagwarantują funkcjonalność i długą żywotność wraz z profesjonalną ochroną użytkownika. Takie rozwiązania oferuje firma Jusky, zajmująca się sprzedażą uniwersalnych noży ręcznych i maszynowych oraz ostrzy przemysłowych.

 

W portfolio firmy znajdują się profesjonalne narzędzia dla przemysłu produkowane przez takie przedsiębiorstwa jak: The Safety Knife Company, Klever Innovations, Durham-Duplex i Slice. Trafiają one nie tylko na rynek polski, ale także m.in. rosyjski, czeski, słowacki czy łotewski. Firma prowadzi również doradztwo techniczne oraz profesjonalny serwis sprzedaży – 96 proc. zamówień zrealizowanych w gwarantowanym terminie. Warto także podkreślić, że przedsiębiorstwo jest nadzorowane przez jednostkę zewnętrzną Dekra Certification w zakresie systemu jakości ISO 9001.

 

Komfort pracy

Jedną z propozycji firmy Jusky jest nóż bezpieczny RiteKnife AS100. Posiada podwójny system bezpieczeństwa z ruchomą osłoną ostrza i dźwignią umiejscowioną w dolnej części rękojeści. Wytrzymała konstrukcja noża zapewnia efektywność i najwyższy poziom ochrony nawet przy intensywnych pracach w przemyśle. W odróżnieniu od noży podobnego typu, ostrze w RiteKnife AS100 nie ucieka z powrotem do rękojeści w wyniku utraty kontaktu z ciętym materiałem. Wystarczy odblokować mechanizm zabezpieczający poprzez naciśnięcie dźwigni i narzędzie jest gotowe do pracy. Osłona ostrza automatycznie powraca do pozycji bezpiecznej po utracie kontaktu z ciętym materiałem i blokuje się w punkcie wyjścia, chroniąc użytkownika przed skaleczeniem. Dodatkową zaletą jest sam kształt noża zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii. Posiada miły w dotyku, dopasowany do dłoni uchwyt, który zapewnia komfort pracy nawet podczas cięcia grubych materiałów. Nóż jest wyposażony w wysokiej jakości ostrze Mozart, które można wymienić bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi.    

 

Technologia Ergo Pull zmniejsza wysiłek mięśni w porównaniu ze standardowymi nożami ręcznymi.

Ceramiczna innowacja

Równie innowacyjnym narzędziem jest nóż Smart-Retract Utility Knife z 2-stopniowym mechanizmem sprężynowym Ergo-Pull. Większość dostępnych noży ręcznych wymaga przesunięcia suwaka do przodu i pociągnięcie noża do tyłu, aby zacząć ciąć. Technologia Ergo-Pull działa w sposób odwrotny, tzn. należy pociągnąć suwak do tyłu, zgodnie z kierunkiem cięcia. Wymaga to mniejszego wysiłku mięśni przedramienia i dłoni w porównaniu do standartowego noża ręcznego, w którym suwak pcha się do przodu. Nóż Smart-Retract Utility Knife jest wyposażony w ostrze ceramiczne o długości 23 mm, które po skończonym cięciu chowa się do rękojeści nawet wtedy, gdy palec pozostaje na suwaku. Warto zaznaczyć, że ostrza ceramiczne są bezpieczniejsze i wydajniejsze od ostrzy metalowych, ponieważ nie przewodzą prądu elektrycznego, nie ulegają korozji i mają 10 razy dłuższą żywotność.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty