Sukces w czasie kryzysu

W ciągu ostatnich kilku lat firma poczyniła znaczące inwestycje zapewniające klientom bezpieczeństwo dostaw i dostęp do innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych.
© Smurfit Kappa

Firma Smurfit Kappa, jeden z liderów na rynku opakowań z tektury falistej, odnotowała wzrost przychodów pomimo rosnących kosztów spowodowanych ogólnoświatową inflacją. Przychody grupy za cały rok wzrosły o 13% do 1,7 miliardów euro, przy marży EBITDA na poziomie 16,8%, a zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 22% do 913 milionów euro. Zarząd grupy wydał swoją rekomendację odnośnie zwiększenia dywidendy końcowej o 10% do 96,1 centów na akcję. Tony Smurfit, dyrektor naczelny grupy, podkreślił, że koszty energii i surowców nadal rosną i pozostają na podwyższonym poziomie, jednak firma spodziewa się wyrównać zwiększone koszty wraz z poprawą marży do końca 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty