Żabka zachęca do recyklingu. Projekt Zielona Odnowa

© Żabka

W ramach pilotażowego projektu Zielona Odnowa, Żabka testuje system gospodarki obiegu zamkniętego w sklepach stacjonarnych w Bydgoszczy. Klienci mają możliwość oddawania jednorazowych opakowań po napojach w ponad 120 sklepach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie miasta. Projekt realizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz.

 

Wdrożony projekt jest kolejnym krokiem Żabki w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. W Poznaniu, Warszawie i Łodzi testowanych jest już 29 EKOmatów, dzięki którym zebrano niemal 320 tys. sztuk puszek aluminiowych oraz ponad 701 tys. sztuk butelek z tworzyw sztucznych po napojach. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej wśród klientów oraz wyrobienie nawyku zwrotu opakowań po napojach. Atutami sieci Żabka jest bliskość sklepów, czyli punktów zbiórki, łatwość i szybkość procesu zwrotu opakowań, a także nagroda w postaci żappsów za proekologiczną postawę.

W ramach akcji Zielona Odnowa można zwracać butelki PET o pojemności do 2 l oraz metalowe puszki o pojemności do 1 l (ze zbiórki wykluczone są opakowania po napojach mlecznych). Opakowania muszą mieć czytelny, możliwy do zeskanowania kod kreskowy. Nie ma konieczności ich mycia, ale z przyniesionych opakowań należy wylać resztki napojów. W 54 sklepach Żabka w Bydgoszczy można zwrócić opakowania bezpośrednio w EKOmatach, natomiast w pozostałych 67 placówkach opakowania można zwrócić u sprzedawcy. W tym przypadku obowiązuje limit – jednorazowo można oddać maksymalnie 15 opakowań. Klienci za każdą zwróconą butelkę lub puszkę otrzymają 50 żappsów.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty