Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Chemia neutralna klimatycznie

Firma Trinseo pozyskała pierwsze dostawy styrenu opartego na dwóch różnych rodzajach zrównoważonych surowców od BASF do stosowania w kauczuku butadienowo-styrenowym i produktach polistyrenowych. Oba typy styrenu są produkowane przez BASF w oparciu o podejście bilansu masy w zakładzie firmy Verbund w Niemczech.

© BASF

Firmy BASF i Trinseo rozpoczęły wspólny projekt mający na celu poszerzenie swojej działalności o produkcję syntetycznego styrenu chemicznego opartego na bardziej zrównoważonych surowcach. W ramach współpracy producenci opracują materiał, który będzie można wykorzystać w produkcji m.in. opakowań do żywności. Aby wyprodukować styren BMB, BASF zastępuje zasoby kopalne, takie jak benzyna ciężka lub gaz ziemny, surowcami odnawialnymi pochodzącymi z odpadów organicznych lub olejów roślinnych. Podczas produkcji produktów CcycledBASF wykorzystuje jako surowiec olej pirolityczny pochodzący z odpadów tworzyw sztucznych, które nie są poddawane recyklingowi mechanicznemu, np. zmieszane odpady domowe lub zużyte opony, przyczyniając się w ten sposób do cyrkulacji tworzyw sztucznych. Dzięki takiemu podejściu Trinseo i BASF mogą oferować produkty o lepszym profilu środowiskowym i takich samych właściwościach, jak produkty wytwarzane z surowców kopalnych.

Inicjatywa jest również zgodna z celami zrównoważonego rozwoju obu firm. BASF stawia sobie jeszcze ambitniejsze cele przy dążeniu do neutralności klimatycznej i chce osiągnąć zerową emisję netto do 2050 roku. Wykorzystując najnowsze postępy w rozwoju technologii obniżających i eliminujących emisję dwutlenku węgla, firma znacząco zwiększa również swoje szanse na osiągnięcie średnioterminowego celu na rok 2030, dotyczącego redukcji emisji gazów cieplarnianych. BASF chce teraz zmniejszyć swoją globalną emisję gazów cieplarnianych o 25 procent w porównaniu z 2018 rokiem, nawet pomimo planowanego wzrostu oraz budowy dużego zakładu Verbund w południowych Chinach. Pomijając efekty planowanego wzrostu, oznacza to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w bieżącej działalności o połowę do końca tej dekady. Jednocześnie producent planuje zainwestować w te działania 1 miliard euro do 2025 roku, by osiągnąć swój nowy cel na rzecz ochrony klimatu, oraz kolejne 2 do 3 miliardów do roku 2030.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty