Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Chemia neutralna klimatycznie

Firma Trinseo pozyskała pierwsze dostawy styrenu opartego na dwóch różnych rodzajach zrównoważonych surowców od BASF do stosowania w kauczuku butadienowo-styrenowym i produktach polistyrenowych. Oba typy styrenu są produkowane przez BASF w oparciu o podejście bilansu masy w zakładzie firmy Verbund w Niemczech.

© BASF

Firmy BASF i Trinseo rozpoczęły wspólny projekt mający na celu poszerzenie swojej działalności o produkcję syntetycznego styrenu chemicznego opartego na bardziej zrównoważonych surowcach. W ramach współpracy producenci opracują materiał, który będzie można wykorzystać w produkcji m.in. opakowań do żywności. Aby wyprodukować styren BMB, BASF zastępuje zasoby kopalne, takie jak benzyna ciężka lub gaz ziemny, surowcami odnawialnymi pochodzącymi z odpadów organicznych lub olejów roślinnych. Podczas produkcji produktów CcycledBASF wykorzystuje jako surowiec olej pirolityczny pochodzący z odpadów tworzyw sztucznych, które nie są poddawane recyklingowi mechanicznemu, np. zmieszane odpady domowe lub zużyte opony, przyczyniając się w ten sposób do cyrkulacji tworzyw sztucznych. Dzięki takiemu podejściu Trinseo i BASF mogą oferować produkty o lepszym profilu środowiskowym i takich samych właściwościach, jak produkty wytwarzane z surowców kopalnych.

Inicjatywa jest również zgodna z celami zrównoważonego rozwoju obu firm. BASF stawia sobie jeszcze ambitniejsze cele przy dążeniu do neutralności klimatycznej i chce osiągnąć zerową emisję netto do 2050 roku. Wykorzystując najnowsze postępy w rozwoju technologii obniżających i eliminujących emisję dwutlenku węgla, firma znacząco zwiększa również swoje szanse na osiągnięcie średnioterminowego celu na rok 2030, dotyczącego redukcji emisji gazów cieplarnianych. BASF chce teraz zmniejszyć swoją globalną emisję gazów cieplarnianych o 25 procent w porównaniu z 2018 rokiem, nawet pomimo planowanego wzrostu oraz budowy dużego zakładu Verbund w południowych Chinach. Pomijając efekty planowanego wzrostu, oznacza to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w bieżącej działalności o połowę do końca tej dekady. Jednocześnie producent planuje zainwestować w te działania 1 miliard euro do 2025 roku, by osiągnąć swój nowy cel na rzecz ochrony klimatu, oraz kolejne 2 do 3 miliardów do roku 2030.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty