TMA częścią grupy Engel

Od lewej: Piotr Orlikowski i Marek Łangowski, założyciele i członkowie zarządu TMA Automation, Stefan Engleder, CEO Grupy Engel i Walter Aumayr, wiceprezes automatyzacji i urządzeń peryferyjnych Grupy Engel i nowy członek zarządu TMA Automation.

© TMA Automation

Engel Austria, producent wtryskarek, nabył pakiet większościowy udziałów w firmie TMA Automation z siedzibą w Gdyni. Celem inwestycji dla firmy Engel jest wzmocnienie swojej pozycji w obszarze automatyzacji procesów wtryskowych. Oba przedsiębiorstwa już od wielu lat ściśle współpracują ze sobą, realizując liczne projekty dla wspólnych klientów. Firma TMA pod skrzydłami grupy Engel pozostanie samodzielna i będzie działać na rynku niezależnie. Obaj jej założyciele Marek Łangowski i Piotr Orlikowski dalej będą zarządzać przedsiębiorstwem. Walter Aumayr jako trzeci członek zarządu wzmocni skład zespołu zarządzającego. „Technologie TMA idealnie uzupełniają ofertę robotów i komponentów automatyzacji i produkcji Engel” - dodaje Walter Aumayr, wiceprezes automatyzacji i urządzeń peryferyjnych grupy Engel. Firma Engel oferuje zintegrowane i zautomatyzowane jednostki produkcyjne do zastosowań wtryskowych. TMA kładzie główny nacisk na automatyzację procesów etykietowania w formie na potrzeby segmentu średnich wydajności. „Wiążąc się z TMA, pozyskaliśmy właściciela know-how, który bardzo dobrze zna specyficzne wymagania tego segmentu usług i realizuje je za pomocą dostosowanych do nich, optymalnych rozwiązań” - podkreśla Stefan Engleder, CEO grupy Engel. Z kolei nowy inwestor nowy TMA Automation umożliwi firmie realizacje celów rozwojowych. W Gdańsku pozyskano już grunt pod rozpoczęcie budowy nowego biura i hali produkcyjnej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty