Witamy w Poznaniu

 

Targi dedykowane są dla sektora producentów i dostawców technologii pakowania oraz etykietowania. Event jest okazją do zaprezentowania najnowszej oferty producentów i dystrybutorów opakowań do wszystkich gałęzi przemysłu, od branży spożywczej, chemicznej i motoryzacyjnej po farmaceutyczną i kosmetyczną. Wystawcy zaprezentują również maszyny do produkcji opakowań i uczestniczące w tym procesie. Targi dają też możliwość poznania najnowszych trendów w branży, zarówno w zakresie produkcji, materiałów jak i designu. Silniej wyeksponowane zostaną zagadnienia związane z etykietowaniem. Jest to podyktowane tym, jak wielkie znaczenie mają one w marketingu i logistyce. Powstanie specjalny Salon Etykiet. Organizatorzy wyodrębnili również strefę poświęconą w pełni kwestii związanej z opakowaniami w e-commerce. Strefa będzie idealnym miejscem dla firm oferujących opakowania dla handlu internetowego, e-retail, transportowe czy software. Organizatorzy chcą zbudować także przestrzeń warsztatową i panelową, w której poruszane będą najważniejsze zagadnienia dotyczące e-handlu.

 

Ale to nie wszystko

Nie da się ukryć, że opakowania, druk i etykiety to dziedziny pozostające ze sobą w ścisłym związku. Wraz z targami Taropak 2019 równolegle zorganizowane będą targi 4Print, Digital, Industrial, Flekso i 3D, prezentujące technologie druku na różnych materiałach, np. popularny druk 3D czy offset. Przedstawiciele niemal każdego sektora przemysłu znajdą tutaj coś dla siebie, bowiem nowoczesny print daje wiele możliwości zastosowania m.in. w poligrafii i na rynku opakowań.

 

Urodzinowe konferencje

Tegoroczna edycja Taropaku jest związana z jubileuszem 25-lecia Polskiej Izby Opakowań. Będzie ona organizatorem konferencji pt. „Opakowania żywności zagrożeniem dla konsumentów. Fakty i mity”. Spotkanie upłynie pod hasłem pakowania żywności, norm prawnych dotyczących opakowań i ich praktycznym wymiarem. Ponadto odbędzie się konferencja poruszająca tematykę wykorzystania tworzyw sztucznych w branży spożywczej, w tym biotworzyw i biokompozytów. Zgromadzeni uczestnicy dyskutować będą na temat dyrektyw unijnych regulujących produkcję i użycie naczyń jednorazowych z tworzywa sztucznego oraz wpływu przepisów zmian na rynku opakowań. Jednym z punktów konferencji będzie też dyskusja na temat opakowań napojów i wdrożenia systemu depozytowego.

 

 

 

Czas na seminarium

Interesująco zapowiada się również seminarium technologiczne, przygotowane przez firmę Heidelberg w ramach cyklu Akademia Heidelberga, które dotyczyć będzie opakowań. To okazja do zapoznania się  najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi, wspierającymi realizację procesów biznesowych produkcyjnych oraz rozwojem technologii produkcyjnych. Podczas seminarium zaprezentowane zostaną maszyny i rozwiązania poligraficzne, skierowane do branży opakowań. Będzie też można zapoznać się z konfiguracją maszyn offsetowych do produkcji opakowań czy koncepcjami modelu biznesowego Web2Print w produkcji opakowań Web2Pack. Podczas tego wydarzenia zaprezentowany zostanie nowy raster offsetowy MultiDot, pozwalający na redukcję kosztów zużycia farby oraz oferujący użytkownikom skuteczną metodę znakowania produktów.

 

A na deser…

Wraz z Międzynarodowymi Targami Pakowania i Etykietowania Taropak i 4Print organizowane są Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech, Międzynarodowe Targi Gastronomii i Hoteli Polagra Gastro i Incest Hotel. To dowód na to, w jak bliskiej relacji pozostają ze sobą branże spożywcza, opakowaniowa i druku. Kolejna edycja targów kusi szerokim wachlarzem atrakcji oraz możliwości, z których warto skorzystać, przybywając do stolicy Wielkopolski.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty