Utz w branży farmaceutycznej

Głównym celem firmy Georg Utz jest zajęcie wiodącej pozycji w branży w zakresie produkcji pojemników z tworzyw sztucznych, palet i części technicznych dedykowanych dla konkretnych procesów i nadających się do recyklingu.

Georg Utz jest globalnie działającym specjalistą w zakresie opracowywania, produkcji i dystrybucji systemów opakowań wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych do transportu, magazynowania i intralogistyki, a także części technicznych do zastosowań profesjonalnych. Z racji obecnego zapotrzebowania, firma opracowała szereg specjalistycznych rozwiązań dla branży farmaceutycznej, które powstały we współpracy z firmami farmaceutycznymi z całego świata.

 

Jedna z największych firm farmaceutycznych w USA zaprosiła specjalistów z grupy Utz do opracowania skutecznego rozwiązania do automatyzacji produkcji swoich produktów, którego głównym wyzwaniem byłoby zapewnienie bezpiecznego transportu. Dotyczyło to przede wszystkim przewozu szklanych fiolek, które są produkowane i wysyłane do napełnienia i montażu w innych miejscach fabryki. Bez ich odpowiedniej ochrony wiele fiolek pękało podczas transportu, dlatego kiedy rozpoczęto prace nad projektem, istniało kilka istotnych wymagań. Po pierwsze, szklane fiolki musiały być odpowiednio zabezpieczone przed pęknięciem podczas transportu, wliczając możliwość upuszczenia pudełka fiolek w dowolnym momencie. Rozwiązanie musiało być zgodne z jednokierunkowym łańcuchem dostaw i łatwe w stosowaniu dla użytkownika końcowego.

W odpowiedzi inżynierowie z Georg Utz stworzyli termoformowaną tacę, która spełniła wszystkie powyższe wymagania. Taca została zaprojektowana w konstrukcji ramowej, co pozwala klientowi dopasowywać wkładki różnych rozmiarów. Fiolki dobrze przylegają do gniazd i nie poruszają się podczas transportu, a dokładne, precyzyjne odstępy tacy

                                                                           i jej właściwości mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia skutecznej ochrony fiolek.

Specjalistyczne rozwiązania firmy powstają we współpracy z firmami farmaceutycznymi z całego świata.

 

Transport kruchych komponentów

Transport komponentów przez linię montażową wymaga urządzenia transportowego, które będzie dobrze współpracować z automatyką w trakcie różnych procesów, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa produktu. Zespół Georg Utz stworzył formę ramową 600 x 400 mm i rozpoczął projektowanie płytki transportowej. Taca została wykonana z białego materiału ABS. Podczas procesu projektowania zespół stworzył i przetestował trzy warianty i sprawdził, który najlepiej spełnia wszystkie wymagania, w tym możliwość cyrkulacji powietrza przez powierzchnie tac, gdy są ułożone w stos oraz pracę czujników, wykrywających wady. Podczas użytkowania komponenty są umieszczane przez roboty na tacach i przenoszone do magazynu, zanim zostaną użyte w końcowej linii montażowej. Dodatkowo wprowadzono modyfikacje zasobnika w celu zapewnienia ulepszeń w linii montażowej.

Firma oferuje także higieniczne i wygodne pojemniki do transportu leków oraz utylizacji środków ochrony osobistej dla służby zdrowia, wliczając w to farmację i apteki. W procesach transportowych oprócz opisanych powyżej tac transportowych, z sukcesem używane są także pojemniki trapezowe oraz rozwiązania takie jak RAKO z pokrywami, pojemniki trapezowe ALC z pokrywami na zawiasach oraz uniwersalne palety UPAL-U, pozwalające na łatwe zachowanie zaostrzonych rygorów higienicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty