Better with Less

Więcej informacji i możliwość zgłoszenia udziału w konkursie znajdują się na stronie: www.betterwithless.org. W poprzedniej edycji „Better with Less - Design Challenge” zgłoszono prace z 28 krajów.

© Metsä Board

Firma Metsä Board, czołowy europejski producent tektury należący do Metsä Group, organizuje konkurs „Better with Less - Design Challenge 2022”. Inicjatywa na celu inspirowanie projektantów na całym świecie do tworzenia opakowań, które są bardzo atrakcyjne, a jednocześnie mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego. Światowej klasy jury, złożone z uznanych specjalistów w zakresie projektowania opakowań będzie poszukiwać lżejszych, lepiej skonstruowanych i obiegowych rozwiązań dla typowych opakowań konsumenckich. Konkurs „Better with Less - Design Challenge” zaprasza projektantów do zaprezentowania rozwiązań, które wykorzystują nadające się do recyklingu materiały, pochodzące z odnawialnych źródeł. Projektów, które są atrakcyjne dla użytkowników, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić surowce i ograniczyć ilość odpadów. Jury przyzna trzem najlepszym projektantom nagrody w wysokości 10 000, 3000 i 2000 euro. Dla uczestników konkursu, którzy studiują projektowanie, przewidziana jest nagroda dodatkowa w postaci stażu w Centrum Doskonałości w Finlandii. Termin składania zgłoszeń upływa 1 grudnia 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty