Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Przyszłość bez plastiku

Firma stworzyła ponad 1000 rozwiązań opakowaniowych opartych w całości na materiałach nadających się do recyklingu dla setek tysięcy produktów zarówno dla detalistów tradycyjnych, jak i handlu elektronicznego. Rozwiązania obejmują od skrzynek na wino i tacek na gotowe posiłki, po folię termokurczliwą i łubianki na świeże owoce.

© DS Smith

Firma DS Smith, będąca dostawcą ekologicznych opakowań z tektury, zapowiedziała nowe działania w zakresie zastępowania opakowań z tworzyw sztucznych rozwiązaniami bardziej przyjaznymi dla środowiska. Jak podaje producent, od czasu wprowadzenia w ubiegłym roku Strategii Zrównoważonego Rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, firma zastąpiła 170 milionów sztuk opakowań z tworzyw sztucznych swoimi rozwiązaniami z tektury, przeznaczonymi dla supermarketów i sprzedawców internetowych. Według firmy jest to równowartość ponad 2 milionów sztuk plastiku jednorazowego użytku tygodniowo z opakowań i standów POS klientów. Producent zamierza zastąpić ponad miliard opakowań z tworzyw sztucznych do 2025 roku. Wykorzystując Wskaźniki Projektowania dla Obiegu Zamkniętego (Circular Design Metrics), firma opracowała szereg projektów, aby wyeliminować nawet najmniejsze ilości opakowań z tworzyw sztucznych, zastępując np. plastikową taśmę uszczelniającą samozatrzaskującymi się klapkami z kartonu oraz zamieniając plastikowe etykiety na druk bezpośrednio na kartonie. Prace DS Smith nad zastąpieniem tworzyw sztucznych są wspierane przez wart 100 milionów funtów program badawczo-rozwojowy Circular Economy, który ma na celu wsparcie zobowiązania firmy do zaoferowania wszystkim klientom opakowań w 100 proc. nadających się do recyklingu w ciągu najbliższych dwóch lat, a do 2030 roku - do ponownego wykorzystania lub recyklingu wszystkich opakowań.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty