Przyszłość bez plastiku

Firma stworzyła ponad 1000 rozwiązań opakowaniowych opartych w całości na materiałach nadających się do recyklingu dla setek tysięcy produktów zarówno dla detalistów tradycyjnych, jak i handlu elektronicznego. Rozwiązania obejmują od skrzynek na wino i tacek na gotowe posiłki, po folię termokurczliwą i łubianki na świeże owoce.

© DS Smith

Firma DS Smith, będąca dostawcą ekologicznych opakowań z tektury, zapowiedziała nowe działania w zakresie zastępowania opakowań z tworzyw sztucznych rozwiązaniami bardziej przyjaznymi dla środowiska. Jak podaje producent, od czasu wprowadzenia w ubiegłym roku Strategii Zrównoważonego Rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, firma zastąpiła 170 milionów sztuk opakowań z tworzyw sztucznych swoimi rozwiązaniami z tektury, przeznaczonymi dla supermarketów i sprzedawców internetowych. Według firmy jest to równowartość ponad 2 milionów sztuk plastiku jednorazowego użytku tygodniowo z opakowań i standów POS klientów. Producent zamierza zastąpić ponad miliard opakowań z tworzyw sztucznych do 2025 roku. Wykorzystując Wskaźniki Projektowania dla Obiegu Zamkniętego (Circular Design Metrics), firma opracowała szereg projektów, aby wyeliminować nawet najmniejsze ilości opakowań z tworzyw sztucznych, zastępując np. plastikową taśmę uszczelniającą samozatrzaskującymi się klapkami z kartonu oraz zamieniając plastikowe etykiety na druk bezpośrednio na kartonie. Prace DS Smith nad zastąpieniem tworzyw sztucznych są wspierane przez wart 100 milionów funtów program badawczo-rozwojowy Circular Economy, który ma na celu wsparcie zobowiązania firmy do zaoferowania wszystkim klientom opakowań w 100 proc. nadających się do recyklingu w ciągu najbliższych dwóch lat, a do 2030 roku - do ponownego wykorzystania lub recyklingu wszystkich opakowań.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty