Nowy pomysł na włókna

Laboratorium to najnowsze osiągnięcie firmy w ramach wartego 100 mln funtów programu badawczo-rozwojowego DS Smith, ogłoszonego w maju 2021 roku, mającego na celu przyspieszenie prac w zakresie gospodarki cyrkularnej.

© DS Smith

Firma DS Smith zainwestowała 750 tys. funtów w nowe laboratorium w swojej papierni w Kemsley w Kent, aby współpracować z klientami w zakresie optymalizacji opakowań pod kątem ich cyrkularności. Laboratorium będzie wykorzystywane do badań nad technologiami zwiększającymi wydajność i zrównoważonym charakterem opakowań na bazie włókien, w tym nad technologiami powłok i barier, środkami dodawanymi do masy papierniczej w części mokrej maszyny papierniczej, czy podatnością na ponowne rozwłóknianie. Nowe laboratorium pozwoli również firmie przyspieszyć badania i rozwój alternatywnych włókien jako zrównoważonych surowców do produkcji papieru i opakowań. W ubiegłym roku firma ogłosiła, że bada wykorzystanie wodorostów jako alternatywnego źródła włókien, a także powłoki barierowej, która zastąpi powłoki oparte na ropie naftowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty