Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Nowy pomysł na włókna

Laboratorium to najnowsze osiągnięcie firmy w ramach wartego 100 mln funtów programu badawczo-rozwojowego DS Smith, ogłoszonego w maju 2021 roku, mającego na celu przyspieszenie prac w zakresie gospodarki cyrkularnej.

© DS Smith

Firma DS Smith zainwestowała 750 tys. funtów w nowe laboratorium w swojej papierni w Kemsley w Kent, aby współpracować z klientami w zakresie optymalizacji opakowań pod kątem ich cyrkularności. Laboratorium będzie wykorzystywane do badań nad technologiami zwiększającymi wydajność i zrównoważonym charakterem opakowań na bazie włókien, w tym nad technologiami powłok i barier, środkami dodawanymi do masy papierniczej w części mokrej maszyny papierniczej, czy podatnością na ponowne rozwłóknianie. Nowe laboratorium pozwoli również firmie przyspieszyć badania i rozwój alternatywnych włókien jako zrównoważonych surowców do produkcji papieru i opakowań. W ubiegłym roku firma ogłosiła, że bada wykorzystanie wodorostów jako alternatywnego źródła włókien, a także powłoki barierowej, która zastąpi powłoki oparte na ropie naftowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty