Etykiety

Nowe oznaczenia etykiet. Koniec z marnowaniem żywności

Komisja Europejska (KE) chce zmienić stosowane na etykietach opisy terminów przydatności do spożycia. W ten sposób, zdaniem KE, ograniczona zostanie ilość wyrzucanej żywności, która ląduje w koszach na śmieci z powodu błędnej interpretacji dat przez konsumentów.

więcej »

Opłacalna przyszłość z Mark Andy. Technologia hybrydowa drukowania etykiet

Spadające nakłady etykiet, rosnąca liczba różnego rodzaju wersji danego produktu, potrzeba rozwoju nowych wzorów opakowań i etykiet oraz aktualizacji lub dywersyfikacji starych, coraz krótsze czasy realizacji zleceń i silna presja w zakresie poprawy parametrów jakościowych, a także rosnąca liczba zakładów produkcyjnych różnej wielkości potrzebujących etykiet w mniejszych nakładach – wszystko to wpływa obecnie na wybór technologii, w której zlecenia dotyczące ich drukowania należy (czytaj: opłaca się!) realizować.

więcej »

Brother rozszerza ofertę drukarek etykiet. Nowe modele z serii TD

Firma Brother rozszerzyła swoją ofertę o pięć profesjonalnych biurkowych drukarek etykiet. Modele TD-2020A, TD-2125N, TD-2135N, TD-2125NWB oraz TD-2135NWB umożliwiają sprawny wydruk oznaczeń, opasek na rękę i dwucalowych paragonów. Urządzenia TD-2000 sprawdzą się w sektorze handlu detalicznego, magazynowania, logistyki, produkcji oraz opiece zdrowotnej.

 

więcej »

Nowe rozwiązanie od Brother. Mobilna drukarka etykiet PT-D410

Firma Brother wprowadziła do swojego portfolio nowe urządzenie z serii P-touch do druku etykiet dedykowane zarówno biurom, jak i użytkownikom prywatnym. Model PT-D410 to mobilna drukarka etykiet zapewniająca wydruk wyraźnych laminowanych naklejek, które pozwolą na oznaczenie ważnych dokumentów, sprzętu biurowego lub rzeczy w domu.

 

więcej »

Owocna współpraca. Druk fleksograficzny UV

Zincografia Empolese i Ario Label Solution zostali wyróżnieni prestiżową nagrodą włoskiego stowarzyszenia fleksograficznego Associazone Tecnica Italiana per la Flessografia (ATIF) i zdobyli drugie miejsce w kategorii Najlepszy druk fleksograficzny UV. Jest to pierwsza nagroda w historii partnerstwa tych firm.

 

więcej »

Etykiety usprawniające recykling. Nowe kleje i etykiety od Hermy

Herma jako pierwsza firma w branży wprowadziła na rynek serię klejów i odpowiadających im materiałów samoprzylepnych usprawniających i podnoszących jakość i usprawniających proces recyklingu kartonowych pudeł wysyłkowych. W przypadku trzech z czterech nowych klejów kluczem do sukcesu była technologia wielowarstwowa, której pionierem była firma Herma.

 

więcej »

Nowość od Color Label. Model Nilpeter FA-17

Wieloletni partner firmy Nilpeter, Color Label, podpisał umowę na nową 8-kolorową maszynę Nilpeter FA-17, która zastąpi kilka dwa stare Nipletery FA-4200.

więcej »

VII edycja Label Innovations. Rozwiązania etykietowe na miarę Twoich potrzeb

28 września odbędzie się VII edycja konferencji Label Innovations pod tematem przewodnim: „Siła etykiet w rozwiązaniach szytych na miarę Twoich potrzeb”. Wydarzenie organizowane jest przez drukarnię Etidruk Etykiety.pl przy wsparciu sponsorów w celu przekazania praktycznej wiedzy, którą uczestnicy będą mogli zastosować w swojej firmie w celu osiągnięcia sukcesu.

więcej »

Przejrzyste etykietowanie. Produkty typu „free from”

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba produktów spożywczych i napojów typu „free from”, które nie zawierają niektórych składników. Rynek produktów „free from” wykazuje przewidywany roczny wzrost o prawie 8% od 2018 do 2026 r. o łącznej wartości rynkowej 161,2 mld USD.

więcej »

CCL Label na drintec. Nowe trendy

CCL Label, światowy pionier w opakowaniach specjalistycznych, przedstawi swoje najnowsze rozwiązania na wrześniowych targach drinktec w Monachium. Firma zaprezentuje portfolio funkcjonalnych i inteligentnych etykiet oraz rękawów termokurczliwych.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty