Etykiety

Do wybory, do koloru!

Firma Lecta jest liderem na europejskim rynku etykiet, głównym producentem, dystrybutorem oraz pomysłodawcą rozwiązań w zakresie etykietowania oraz tworzenia giętkich opakowań. Wraz z elastyczną ofertą swoich produktów, Lecta wspiera m.in. producentów napojów, sprawiając, że ich produkty przyciągają wzrok konsumentów.

więcej »

Szach-mat dla podróbek. Etykiety zabezpieczające – kontrofensywa przeciw oszustwom i stratom

Co roku firmy na całym świecie tracą setki miliardów euro z powodu fałszerstw, manipulacji lub sprzedaży ich produktów w szarej strefie. Szkody dla marek są – w najbardziej dosłownym znaczeniu – nieobliczalne. Dotyczy to wszystkich sektorów przemysłu: od towarów konsumenckich, przez urządzenia elektroniczne, po przemysłowe części zamienne. 

więcej »

Przyszłość na zielono. Oddziaływanie etykiet samoprzylepnych na środowisko naturalne

 Ocena cyklu życia to pierwszy krok w kierunku zmniejszenia negatywnego wpływu produktów na środowisko naturalne. Stosowana przez firmę UPM Raflatac metoda Life Cycle Assessment (LCA) pozwala na wnikliwe oszacowanie wpływu produktu lub procesu na środowisko naturalne w ciągu całego cyklu eksploatacji. Proces oceny polega na gromadzeniu informacji na temat zużycia surowców naturalnych oraz energii, a następnie przekształcaniu ich w dane dotyczące odpadów i zanieczyszczeń powietrza, wody oraz gleby. Efektem działań związanych z wdrożeniem metody LCA w praktyce są informacje na temat dostępnych rozwiązań dotyczących ochrony środowiska, które przekazywane są drukarniom etykiet oraz użytkownikom końcowym.


więcej »

Nowy język kodowania. Rewolucyjne oprogramowanie etykieciarek Bizerba.

Dostawca rozwiązań z zakresu etykietowania i znakowania, firma Bizerba, wzbogaciła oprogramowanie swoich etykieciarek o nową funkcję „Plug-in Label”. Jej zadaniem jest identyfikacja etykiety za pomocą kodu data matrix, umieszczonego na papierze nośnym etykiety i automatyczne dostosowanie konfiguracji do bieżącej produkcji. Innowacyjna funkcjonalność jest zasługą ulepszonego systemu, który umożliwia nawiązanie współpracy pomiędzy etykieciarką towarów (GLM-levo) a etykietami termotransferowymi (BRL 70 i BRL 90).

więcej »

Nowy inkjet. Nowe drukarki Videojet.

Podczas targów Emballage 2012 w Paryżu odbyła się prapremiera nowych drukarek Videojet inkjet 1550 oraz 1650. Zdaniem producenta, urządzenia nowej generacji z serii 1000 mają odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku na wygodne w obsłudze, wydajne maszyny, wyposażone w funkcję kontroli jakości nadruku, która pomaga ograniczyć liczbę błędów oraz zapewnić wydruk odpowiedniego oznaczenia na właściwych produktach. Na krótko przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się oficjalnie w sprzedaży.

więcej »

Walka o 70 procent. Folia hologramowa od Payne.

Wiodący dostawca rozwiązań opakowaniowych, Payne, wprowadził na rynek nową ofertę etykiet z efektem HoloSense. Dzięki zastosowaniu przykuwającej wzrok grafiki, przypominającej wyglądem nadruk hologramowy, konsumentom ciężko będzie przejść obok takiego opakowania obojętnie.

więcej »

Zjeść ciastko i mieć ciastko. Jak zyskać na spadku nakładów z pomocą etykiety cyfrowej Ink Jet UV.

O tym jak sprostać wymaganiom rynku w zakresie opłacalnego etykietowania krótkich serii produkcyjnych dyskutuje się od dawna. Rynek oczekuje bowiem nie tylko optymalizacji kosztów w tym zakresie, ale także wysokiej jakości i powtarzalności produkcji.

więcej »

Sleevy na balu. Gala etykiet sleeve podczas bankietu Pentawards.

Podczas ceremonii wręczenia nagród w konkursie Pentawards 2012 w hotelu Intercontinental w Paryżu, Sleever International zorganizował wystawę poświęconą trendom w etykietowaniu sleevami.

więcej »

Prawie jak iPhone. Maszyny DYMO® aspirują do grona najnowocześniejszych.

Po smartfonach i tabletach, do grona urządzeń codziennego użytku, bazujących na innowacyjnych technologiach dotykowych, dołączyły również drukarki etykiet DYMO.

więcej »

Winna etykieta. Laureaci konkursu Finat Label Awards 2012.

Konkurs Finat Label Awards to ważna rozgrywka w świecie etykiet. Tegoroczna, już 32. edycja przekroczyła pułap trzystu zgłoszeń z 53 firm z całego świata – także z Polski, jak również odległej Brazylii i Peru. Do biura konkursu wpłynęło 325 etykiet najróżniejszych produktów, takich jak wina, leki czy oleje napędowe. Pięcioosobowy panel sędziowski ze znawstwem ocenił każdą z nich.

więcej »

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty