Orkla inwestuje w nowe technologie. Czekoladowy twist Theegarten-Pactec

Modułowa, wysokowydajna maszyna pakująca CHS, która została opracowana specjalnie do delikatnego owijania produktów czekoladowych, została zainstalowana i uruchomiona w Orkla na początku 2021 roku.

Ó Theegarten-Pactec

Firma Orkla zainstalowała w swojej siedzibie w Finlandii nowy system pakowania dla wyrobów czekoladowych od Theegarten-Pactec. Nowa inwestycja, która objęła maszynę CHS, MCC i system podawania, ma pozwolić producentowi zwiększyć jego zdolności produkcyjne. Po instalacji w marcu 2021 roku i udanej fazie testowej firma zdecydowała się zainwestować w rozwiązania oferowane przez Theegarten-Pactec. Około 15 procent całkowitego dochodu firmy jest obecnie generowane przez dział Confectionery & Snacks. Oprócz chipsów, herbatników i chrupek, w portfolio firmy znajdują się również wyroby cukiernicze i czekolada. Obejmuje ono tak znane marki jak KiMs, Nidar, Göteborgs Kex, Sætre, OLW, Panda, Laima, Selga, Adazu i Kalev. Głównym elementem inwestycji była zoptymalizowana maszyna pakująca CHS, zaprojektowana specjalnie dla wyrobów czekoladowych. Jednym z głównych wyzwań było podzielenie produktów na głównej taśmie na dwie grupy do podawania na dwóch pasach transportowych przy jednoczesnym zachowaniu stałych proporcji. Każdy z dwóch pasów musi być zasilany w sposób ciągły 900 produktami na minutę. W procesie owijania oba pasy są łączone w jeden pas o prędkości 1800 produktów na minutę. CHS rozwiązuje ten problem za pomocą zintegrowanego systemu kamer i czujników umieszczonych w odpowiednich miejscach, które stale kontrolują przepływ produktów wprowadzanych na główny przenośnik. Dzięki temu system sterowania może w każdej chwili dokładnie określić, ile produktów znajduje się na pasach transportowych, a różnica między obydwoma pasami nie przekracza pięciu produktów, a CHS może osiągnąć wydajność do 1800 produktów na minutę przy pakowaniu typu double twist. Maszyna może być elastycznie dostosowana do obsługi dziewięciu różnych rodzajów opakowań o długości od 16 do 60 mm i szerokości od 12 do 35 mm oraz umożliwia zmianę rodzaju i formatu w ciągu czterech godzin.

Ó Theegarten-Pactec

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty