Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

BVC 260 na żywo

Na targach Warsaw Pack firma zaprezentuje stojącą papierową torebkę z dużym licem, którą można bez problemu wprowadzić na istniejących maszynach BVC.

© Rovema

Na zbliżających się targach Warsaw Pack, które odbędą się 26-28 kwietnia 2022 roku, firma Rovema zaprezentuje maszynę pakującą Rovema BVC 260 przystosowaną do produkcji innowacyjnych torebek stojących SUP (Stand-Up Pouch) wykonanych z termozgrzewalnego papieru z lekką barierą wodną. Opakowanie to dedykowane jest m.in. dla przemysłu cukierniczego i producentów przekąsek. Seria BVC to pionowe maszyny pakujące pracujące w trybie ciągłym, które szybko, wydajnie i delikatnie pakują różnorodne produkty. Producent oferuje precyzyjne dostosowanie maszyny do indywidualnego zadania pakowania. Odchylane szczęki zgrzewające umożliwiają łatwą oraz ergonomiczną konserwację i czyszczenie. Wstępne odwijanie folii z napędem serwomotorycznym zapewnia stały naciąg wstęgi oraz łatwy i równomierny przesuw folii po kołnierzu formującym, zwłaszcza przy przejściu na papierowy materiał opakowaniowy. Co więcej, ultradźwiękowa kontrola krawędzi folii przy wąskim zgrzewie wzdłużnym pozwala zaoszczędzić materiał opakowaniowy. System Sense&Seal skraca czas przestojów do minimum. Gdy cząstki produktu zostaną wykryte w obszarze zgrzewania poprzecznego, maszyna cofa szczęki, tworzy podwójną torebkę i automatycznie uruchamia się ponownie. Seria BVC oferuje także różne pakiety aplikacji, takie jak automatyczna zmiana rolki folii (tzw. Splicer), Stabilo Seal, aplikatory opcji ponownego zamykania lub systemy etykietowania. Przy użyciu kompatybilnego maszynowo materiału opakowaniowego „Mr. Paper” firmy Silbo (80g/m²) z częściowym pokryciem emulsją termozgrzewalną, maszyna oferuje wydajność do 80 stojących torebek papierowych w ciągu minuty. Opakowanie idealne dla produktów drobnych, takich jak słodycze. Urządzenie może także produkować do 210 toreb płaskich z tworzywa sztucznego na minutę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty