Rozbudowa przejętego Zebra-chem

Rozbudowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

© Miliken

Firma Milliken rozbudowuje zakłady i rozszerza zdolności produkcyjne, które nabyła w marcu ubiegłego roku poprzez zakup niemieckiej firmy Zebra-chem. Zebra-chem to firma zajmująca się produkcją specjalnych chemikaliów, w tym domieszek i środków porotwórczych do poliolefin, PCW i termoplastów. Rozbudowa umożliwi firmie Milliken zwiększenie zdolności produkcyjnych przejętego zakładu w Bad Bentheim o 60 procent. Producent planuje zainstalować nowe urządzenia produkcyjne i zatrudnić dodatkowych pracowników w zakładzie, który otrzyma nazwę Birch I. W pobliżu wybudowano również nowy magazyn o nazwie Birch II.

Modyfikatory lepkości i modyfikatory wydajności wytwarzane w niemieckim zakładzie zwiększają płynność topnienia żywic PP pochodzących z recyklingu przy niewielkiej lub żadnej utracie właściwości fizycznych, umożliwiając producentom wykorzystanie większej ilości zawartości materiałów pochodzących z recyklingu bez pogorszenia właściwości produktów końcowych. Zakład produkuje również koncentraty, które służą jako chemiczne środki porotwórcze do produkcji spienionych tworzyw termoplastycznych. Środki te - pozwalające na obniżenie wagi oraz poprawę izolacji termicznej bez pogorszenia właściwości mechanicznych - nadają się do stosowania przy produkcji PCW, polietylenu, polipropylenu i polistyrenu. Mogą być stosowane przez producentów zarówno w metodach wytłaczania, jak i formowania wtryskowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty