Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Rozbudowa przejętego Zebra-chem

Rozbudowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

© Miliken

Firma Milliken rozbudowuje zakłady i rozszerza zdolności produkcyjne, które nabyła w marcu ubiegłego roku poprzez zakup niemieckiej firmy Zebra-chem. Zebra-chem to firma zajmująca się produkcją specjalnych chemikaliów, w tym domieszek i środków porotwórczych do poliolefin, PCW i termoplastów. Rozbudowa umożliwi firmie Milliken zwiększenie zdolności produkcyjnych przejętego zakładu w Bad Bentheim o 60 procent. Producent planuje zainstalować nowe urządzenia produkcyjne i zatrudnić dodatkowych pracowników w zakładzie, który otrzyma nazwę Birch I. W pobliżu wybudowano również nowy magazyn o nazwie Birch II.

Modyfikatory lepkości i modyfikatory wydajności wytwarzane w niemieckim zakładzie zwiększają płynność topnienia żywic PP pochodzących z recyklingu przy niewielkiej lub żadnej utracie właściwości fizycznych, umożliwiając producentom wykorzystanie większej ilości zawartości materiałów pochodzących z recyklingu bez pogorszenia właściwości produktów końcowych. Zakład produkuje również koncentraty, które służą jako chemiczne środki porotwórcze do produkcji spienionych tworzyw termoplastycznych. Środki te - pozwalające na obniżenie wagi oraz poprawę izolacji termicznej bez pogorszenia właściwości mechanicznych - nadają się do stosowania przy produkcji PCW, polietylenu, polipropylenu i polistyrenu. Mogą być stosowane przez producentów zarówno w metodach wytłaczania, jak i formowania wtryskowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty