AD CleanFlake do recyklingu HDPE. Nowość od Avery Dennison and Packaging Materials

© Avery Dennison

 Avery Dennison and Packaging Materials, dążąc do zwiększenia obiegu opakowań z tworzyw sztucznych, umożliwia recykling sztywnych tworzyw sztucznych. W tym celu Avery Dennison wprowadza technologię nowej generacji AD CleanFlake do recyklingu HDPE. Organizacje Association of Plastic Recyclers, European PET Bottle Platform oraz Recyclass uznały AD CleanFlake za dobry sposób zachowania pierwotnych materiałów i zmniejszenia odpadów na wysypiskach. Nowe rozwiązanie jest korzystne zarówno w przypadku tworzyw sztucznych PET, jak i HDPE, umożliwiając obróbkę 200 miliardów sztywnych butelek i pojemników z tworzyw sztucznych z wysypisk śmieci. Dzięki tej technologii Avery Dennison staje się pierwszym producentem etykiet, który umożliwia recykling sztywnych tworzyw sztucznych w całym swoim portfolio folii, osiągając cele zrównoważonego rozwoju bez obniżania wydajności firmy. AD CleanFlake będzie dostępny w Europie od września 2022 r., a w Ameryce Północnej do końca tego roku.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty