Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Nowy zakład Sirane

Obecnie w  nowym zakładzie obywa się instalacja maszyn, a produkcja powinna rozpocząć się przed końcem lutego. Rozpoczęcie produkcji na pełną skalę planowane jest przed Wielkanocą.

© Sirane

Producent opakowań Sirane zainwestował kilkanaście milionów funtów w nowy zakład zajmujący się produkcją tektury. Oddział, oddalony o kilka mil od głównej siedziby firmy w Telford, Shropshire, pozwoli jej na dalsze inwestycje w przyjazne środowisku technologie pakowania. „Dodaliśmy w sumie około 3700 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej. Jest to bardzo znacząca rozbudowa w historii Sirane. Dzięki temu zyskamy również miejsce na rozwój naszej działalności w zakresie co-packingu, czyli w obszarze, który w ostatnich latach znacznie się rozwinął” - mówi Simon Balderson, dyrektor zarządzający firmy. Firma produkuje szereg zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, w tym pozbawione tworzyw sztucznych folie barierowe i torebki oraz opakowania nadające się do kompostowania/recyklingu, takie jak tekturowe opakowania na łososia oraz nadające się do recyklingu opakowania na kanapki. Simon Balderson dodał, że nowy zakład pozwoli na dalsze inwestycje w produkcję tektury, a firma zamierza zwiększyć potencjał dalszego zastępowania tworzyw sztucznych powlekanymi tekturami i papierami.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty