Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Plastik bez odpowiedzi?

Podstawowym celem „dyrektywy plastikowej” jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych.

© Photogenica

Jak podaje Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, przepisy „dyrektywy plastikowej” nie będą obowiązywać, jak wcześniej zakładano, od 3 lipca 2021 roku. Jest to spowodowane brakiem przepisów wprowadzających do polskiego porządku prawnego zapisów tzw. dyrektywy SUP (Single Use Plastic), ograniczającej możliwość używania niektórych jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych. Na dzień dzisiejszy nie znana jest również data wejścia tych przepisów w życie.

 „Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej sprzecznych informacji na temat możliwego ograniczenia we wprowadzaniu do obrotu i używaniu niektórych jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych od dnia 3 lipca br. czujemy się w obowiązku poinformować, że stosowne przepisy mające zaimplementować zapisy dyrektywy SUP do polskiego porządku prawnego dotychczas nie zostały uchwalone” - podkreśla PZPTS.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty