Eko–design

Ekologiczne trendy zataczają coraz większe kręgi. To, co do niedawna kojarzyło nam się jedynie ze sklepami ze zdrową żywnością, staje się częścią każdego sklepu. Eko-design staje się coraz powszechniejszym trendem. Zaczęło się od drewnianych lad i POSów ze sklejki czy tektury. Wschodzącą gwiazdą eko-designu są teraz ekolodówki produkowane przez firmę Mirage Group.

 

Więcej informacji na temat tego produktu można uzyskać pod adresem www.ekolodowki.pl. Ekolodówki będzie można zobaczyć na żywo na tegorocznym Retail Show.

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego jak tworzywa sztuczne wpływają na środowisko naturalne. Nie tylko segregujemy odpady czy stawiamy na produkty z recyklingu, ale i coraz częściej patrzymy na to, czy otaczające nas przedmioty są przyjazne dla środowiska. Tyczy się to także wyposażenia sklepów. Patrząc na produkty zbudowane z dużej ilości tworzyw sztucznych, pochłaniające sporo energii elektrycznej często zastanawiamy się nad tym czy nie można by ich zastąpić czymś bardziej przyjaznym środowisku? Do niedawna wymiana niektórych sklepowych sprzętów na ich ekologiczne odpowiedniki wydawała się niemożliwa. Teraz ekologiczne mogą być również lodówki.

 

Chłodzenie z pomysłem

Lodówki niekoniecznie kojarzą nam się z ekologią, ponieważ w większości przypadków zużywają dużo prądu, zbudowane są z materiałów niepodlegających recyklingowi, a aplikowanie na nich elementów brandingowych wymaga użycia skomplikowanych technik. Okazuje się jednak, że technologia często wchodzi w sukurs naszym potrzebom. Cechą wyróżniającą ekolodówki jest niska energochłonność produkcji oraz odnawialne źródło surowca jakim jest drewno. Ten naturalny materiał można w łatwy sposób poddać renowacji, a po zużyciu biomasę utylizować. Dzięki dwóm trybom pracy – normalnemu i ekonomicznemu można kontrolować poziom zużycia energii. Czyni to ekolodówki jednym z najtańszych rozwiązań na rynku. Materiał, z którego wykonana jest obudowa ma także wpływ na łatwość naniesienia dekoracji. Zadrukowanie ich powierzchni jest tak łatwe jak druk na POSach. Zresztą mogą one pełnić w sklepach ich funkcję, prezentując napoje czy produkty wymagające chłodzenia. Warto również pamiętać, że mimo iż ekologia wzbudza w nas skojarzenia związane z naturalnymi acz przestarzałymi rozwiązaniami, w rzeczywistości najnowsze eko-trendy są bardzo nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Lodówki wyposażone są w koła jezdne, oświetlenie ledowe, automatyczne odszranianie oraz elektroniczny regulator temperatury z wyświetlaczem. Schładzają produkty w zakresie od 4,0 do 9,8°C przy temperaturze otoczenia 22°C. Mogą być także wyposażone w multimedialny bądź podświetlany toper, separatory produktowe, szyny, systemy popychaczy produktowych czy grawitacyjne uzupełnianie produktów do linii frontowej. Dostępne jest także wykończenie wysokoodpornym laminatem HPL o dowolnej kolorystyce i strukturze, co sprawia, że lodówka jeszcze skuteczniej będzie spełniać swoją funkcję. Poprzez swój unikatowy styl doskonale podkreśli charakter wyjątkowych wnętrz oraz wzmocni impulsową sprzedaż prezentowanych w niej ekoproduktów i nie tylko.

 

Pojemność przede wszystkim

Ekolodówki nie sprawiają problemów podczas instalacji, która jest intuicyjna. Ich wymiary (S 48×G 50×W 187 cm) pozwalające na skuteczną ekspozycję produktu, nawet tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca, ponieważ zajmują niewielką powierzchnię 0,24 m². Mieszczą w zależności od potrzeb 144 puszek o pojemności 330 ml lub 120 puszek półlitrowych czy też 96 butelek o tej samej pojemności. Z pewnością ekologiczna alternatywa dla sklepowych lodówek jest czymś, na co warto zwrócić uwagę i dzięki czemu można wpisać się w najnowsze, ekologiczne trendy organizacji przestrzeni sklepowej. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty