Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

B&C przejmuje Schur Flexibles

Schur Flexibles specjalizuje się w produkcji elastycznych rozwiązaniach opakowaniowych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

© Schur Flexibles

Austriacka grupa B&C przejmie 80 procent udziałów w firmie Schur Flexibles, producenta rozwiązań opakowaniowych dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego, w ramach transakcji wartej 900 milionów euro. Jej obecny właściciel, firma Lindsay Goldberg, zachowa 20 procent udziałów. Sukces grupy B&C oznacza, że działający na arenie międzynarodowej producent opakowań z siedzibą w Wiener Neudorf w Dolnej Austrii będzie w przyszłości własnością austriacką i zapewnia, że siedziba firmy pozostanie w Austrii.

„Utrzymanie siedziby i know-how europejskiego lidera rynku innowacyjnych i zrównoważonych opakowań w Austrii jest ważne dla naszego przemysłu i rodzimej lokalizacji biznesowej. Prawie wszystkie gałęzie naszego przemysłu i gospodarki - a w szczególności przemysł spożywczy i farmaceutyczny - dziś uzależnione od innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań, bezpieczeństwa dostaw i krótkich terminów dostaw. Było to również widoczne na całym świecie podczas pandemii” - komentuje Thomas Zimpfer, członek zarządu B&C. Grupa inwestuje w austriackie przedsiębiorstwa - jest właścicielem trzech dużych przedsiębiorstw notowanych na giełdzie, w tym firmy AMAG Austria Metall, Lenzing oraz Semperit oraz współudziałowcem w wielu spółkach technologicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty