B&C przejmuje Schur Flexibles

Schur Flexibles specjalizuje się w produkcji elastycznych rozwiązaniach opakowaniowych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

© Schur Flexibles

Austriacka grupa B&C przejmie 80 procent udziałów w firmie Schur Flexibles, producenta rozwiązań opakowaniowych dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego, w ramach transakcji wartej 900 milionów euro. Jej obecny właściciel, firma Lindsay Goldberg, zachowa 20 procent udziałów. Sukces grupy B&C oznacza, że działający na arenie międzynarodowej producent opakowań z siedzibą w Wiener Neudorf w Dolnej Austrii będzie w przyszłości własnością austriacką i zapewnia, że siedziba firmy pozostanie w Austrii.

„Utrzymanie siedziby i know-how europejskiego lidera rynku innowacyjnych i zrównoważonych opakowań w Austrii jest ważne dla naszego przemysłu i rodzimej lokalizacji biznesowej. Prawie wszystkie gałęzie naszego przemysłu i gospodarki - a w szczególności przemysł spożywczy i farmaceutyczny - dziś uzależnione od innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań, bezpieczeństwa dostaw i krótkich terminów dostaw. Było to również widoczne na całym świecie podczas pandemii” - komentuje Thomas Zimpfer, członek zarządu B&C. Grupa inwestuje w austriackie przedsiębiorstwa - jest właścicielem trzech dużych przedsiębiorstw notowanych na giełdzie, w tym firmy AMAG Austria Metall, Lenzing oraz Semperit oraz współudziałowcem w wielu spółkach technologicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty