Druk

Cyfrowa (r)ewolucja

Jak wyglądać będzie najbliższa przyszłość druku cyfrowego? Odpowiedź na to oraz na więcej nurtujących branżę poligraficzną pytań znaleźć można w najnowszym raporcie Smithers Pira Przyszłość druku cyfrowego opakowań do 2020 roku.

więcej »

Dobre uzbrojenie. KBA Rapida w Granpak

Bez wątpienia branża opakowaniowa w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie jakościowym i stale się rozwija. Polskie firmy, które specjalizują się w produkcji opakowań z kartonu i tektury, coraz częściej zdobywają także rynki zagraniczne. Ostatnie instalacje maszyn drukujących pokazują, że polskie drukarnie stale inwestują w swój rozwój, dzięki czemu nie narzekają na liczbę zleceń. Za przykład może posłużyć drukarnia Granpak z Andrychowa, która ostatnio zainstalowała u siebie maszynę KBA Rapida 105-6+L ALV2.

 

więcej »

Napędzani inkjetem. Heidelberg rozbudowuje dział Digital

 Heidelberg rozbudowuje swoje portfolio rozwiązań do druku cyfrowego oraz oprogramowania i łączy działania w tym sektorze w spójnym dziale Digital. W ten sposób firma chce się przygotować do przyszłych wymagań rynku poligraficznego. Cyfrowe portfolio Heidelberga już teraz obejmuje maszyny drukujące, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie i usługi serwisowe dla wielu segmentów rynku. Obecnie trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami.

 

więcej »

Zmień mój kolor. Nowoczesne technologie dla opakowań elastycznych

Na początku marca br. ogłoszono zwycięzców amerykańskiego konkursu Flexible Packaging Awards na najlepsze opakowanie giętkie. Jednym z laureatów jest firma Printpack, która w zeszłym roku podbiła rynek technologią HRG – nowoczesnym drukiem rotograwiurowym, oferującym jeszcze lepszą jakość oraz zredukowaną paletę stałej przestrzeni barwnej. Tym razem jury doceniło trzy inne projekty tego przedsiębiorstwa: w kategorii druku oraz zrównoważonego rozwoju.

 
więcej »

Coś nowego! Technologia druku DecoType od Krones

Druk cyfrowy bezpośrednio na linii produkcyjnej opakowań do napojów to, zdaniem specjalistów, kierunek rozwoju na najbliższe lata. Zwłaszcza, że potencjał tego rozwiązania będzie można wykorzystać także w branży kosmetycznej czy produktów domowego użytku. Przedsmak tego, co oferuje ta technologia będzie można zobaczyć na stoisku firmy Krones podczas targów interpack 2014.

 
więcej »

Od pierwszego wejrzenia. 3D Evolution od MMP Neupack Polska

Spada jak grom z jasnego nieba. Patrzysz i wiesz, że to rozwiązanie, na które czekałeś. Czy można zakochać się w opakowaniu od pierwszego wejrzenia? Specjaliści z MMP Neupack Polska twierdzą, że TAK! W zakładzie w Józefowie, zgodnie z obietnicą, została wprowadzona nowa forma uszlachetniania, która swoim unikalnym wyglądem nadaje wyjątkowego charakteru opakowaniom.

więcej »

COŚ dla każdego. Kiedy luksus jest standardem

 Skrojone na miarę. Wyjątkowe w swojej prostocie i intrygujące w wyglądzie. Zaskakujące. Nowoczesne i uszlachetnione. Wyróżniające się na półce sklepowej, zwłaszcza wśród konkurencji. Te określenia do niedawna kojarzyły się wyłącznie z drogimi, wyszukanymi produktami w równie wyszukanych opakowaniach. Do niedawna.


więcej »

Na podbój świata. Druk inkjetowy HP

Firma HP coraz intensywniej rozwija swoją działalność w branży druku inkjetowego – od drupy z 2008 r. zainwestowała w nią ponad miliard dolarów. Efekty już widać: w 2008 roku wartość produkcyjnego druku atramentowego wynosiła 30 mln dolarów, a do 2014 roku ma osiągnąć poziom 50 miliardów dolarów. Liczby te mają bezpośrednie przełożenie na rzeczywistość.

 

więcej »

Magia innowacji. Trendy w druku etykiet na Labelexpo Europe

W maju Frank Jacobs, menadżer ds. marketingu i komunikacji w firmie Xeikon, przewidywał, że tegoroczne targi Labelexpo będą największe w całej swojej 33-letniej historii. Miał rację. Na cztery dni wystawa zajęła ponad 31 tys. m2, na których 600 wystawców z ponad 158 krajów zabiegało o uwagę prawie 32 tys. odwiedzających.

więcej »

Dwukrotnie szybsze. Domino

Podczas targów LabelExpo 2013 w Brukseli firma Domino prezentowała zalety swoich dwóch najnowszych urządzeń. Mowa o maszynie atramentowej K600i z monochromatyczną głowicą piezo oraz systemie N610i do zaawansowanego druku atramentowego w kolorze z możliwością wykorzystania białego tuszu.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niezastąpione szkło!

Czy możemy sobie wyobrazić wodę toaletową w opakowaniu PET, piwo w kartoniku, wino lub alkohole wysokoprocentowe w puszce? Stanowczo NIE! Byłoby to swojego rodzaju gwałtem na tych wyrobach. Co prawda ekskluzywne perfumy zapakowane są z reguły dodatkowo w elegancki kartonik, ale sam produkt jest zawsze w szklanym „majstersztyku”. Eleganckimi perfumami, podobnie jak i szlachetnymi trunkami napełniane są wyłącznie szklane butelki. Kiedy przyjrzymy im się bliżej, zauważymy, że niejednokrotnie zdobią je wymyślne wzory.

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty