Druk

Karl Knauer z Subskrypcją Heidelberga

Producent opakowań i artykułów reklamowych Karl Knauer w Pniewach podpisał kolejny w Polsce kontrakt w oparciu o model subskrypcyjny Heidelberga i maszynę Speedmaster XL 106-6+LYYL UV. Zgodnie z zapisami umowy Karl Knauer otrzymuje w pakiecie wszystko to, co jest potrzebne do zagwarantowania odpowiedniej wydajności i zwiększenia możliwości produkcyjnych w druku offsetowym w formacie arkusza 106 x 75 cm.

więcej »

Możliwości dzięki cyfrowej fleksografii Esko

Do produkcji świątecznych toreb na zakupy w supermarketach Aldi zastosowano technikę fleksografii od firmy Esko. Oprogramowanie Print Control Wizard firmy Esko zostało połączone z systemem Crystal XPS LED, zastosowano także płyty McDermid LUX ITP 60.

 

więcej »

PolimerPro wprowadza innowacje w systemie zarządzania barwą

Dzięki środkom pozyskanym w kredycie na innowacje technologiczne, firma PolimerPro wprowadziła w roku 2019 dwie z trzech zaplanowanych instalacji dla projektu pod nazwą „Opracowanie ekologicznych form drukowych w maksymalnym formacie z płaskim punktem czubka rastrowego oraz innowacyjnym rastrowaniem do zadruku w 7 kolorach”.

więcej »

Akademia Heidelberga. Multidot

Trzeciego dnia Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak w Poznaniu, nasz magazyn we współpracy z firmą Heidelberg zorganizował zamknięty workshop dla właścicieli marek pt. Akademia Heidelberga. Multidot.

więcej »

Korporacja DIC podpisała umowę

Korporacja DIC podpisała umowę, na mocy której przejmie globalny dział pigmentów BASF, znany jako BASF Colors & Effects. Przeprowadzona transakcja rozszerzy gamę produktów dostępnych w ofercie DIC – firmy, która jest międzynarodowym producentem pigmentów wykorzystywanych w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb i zastosowań specjalistycznych.

więcej »

Lakierowanie i efekty specjalne

 

Obecnie znakomita jakość druku – niezależnie od zastosowanej techniki – to rzecz podstawowa. Jednak zmieniający się świat generuje coraz to nowe wyzwania. Stosowanie lakierów nie tylko zwiększa odporność wydruków na czynniki mechaniczne i atmosferyczne, ale także dodaje im elegancji i pozwala wyróżnić spośród innych standardowych produktów. Często to właśnie opakowanie, które jest zadrukowane i uszlachetnione wzbudza zainteresowanie i chęć nabycia towaru. Produkty, które są bardzo dobre, ale nie posiadają atrakcyjnej i odpowiedniej „otoczki”, nie mają szans zostać zauważone przez konsumentów.
 

więcej »

Nieznane oblicze RGB

Dla większości osób barwa w poligrafii jest czymś oczywistym. Ograniczony gamut kolorystyczny dostępny w modelu CMYK wydaje się odzwierciedlać wszystkie możliwości, z jakimi spotykamy się w świecie rzeczywistym. Lecz tak naprawdę dzieje się tak dlatego, iż to my sami jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania obrazów odtworzonych w CMYKu. W rzeczywistości są jeszcze inne metody, które dotychczas nie zostały dostatecznie przetestowane w historii druku.

 

więcej »

Aromat druku

Technologia druku zapachowego i możliwość przenoszenia wybranej kompozycji zapachowej na materiały drukowane to nowość na polskim rynku. Umożliwia naniesienie dowolnej liczby kompozycji zapachowych na jednym arkuszu, a wykorzystywane kompozycje zapachowe charakteryzują się bardzo dobrą jakością i trwałością.

więcej »

(Bez)barwny świat folii

Uszlachetnianie papieru, a w szczególności foliowanie, znajduje coraz większe zastosowanie w poligrafii – zabezpiecza druk przed ścieraniem, zwiększa sztywność oraz grubość laminowanego podłoża. Dzięki foliowaniu można zwiększyć żywotność opakowania, katalogu lub innego produktu poligraficznego. Tego rodzaju uszlachetnienie podnosi jakość wydruku oraz zabezpiecza podłoża przed wilgocią, rozrywaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

 

więcej »

Cyfrowa (r)ewolucja

Jak wyglądać będzie najbliższa przyszłość druku cyfrowego? Odpowiedź na to oraz na więcej nurtujących branżę poligraficzną pytań znaleźć można w najnowszym raporcie Smithers Pira Przyszłość druku cyfrowego opakowań do 2020 roku.

więcej »

Komentarz miesiąca

Gala ART OF PACKAGING - nowy termin 18.05.2020

Drodzy Partnerzy, Drodzy Profesjonaliści, Drodzy Studenci,
Szanowni Państwo,

W związku obecnymi wydarzeniami postanowiliśmy przełożyć termin Gali ART OF PACKAGING. Ogrom telefonów, który otrzymaliśmy w ostatnich dniach utwierdza nas w przekonaniu, że jesteście Państwo z nami. Dziękujemy!
Dziękujemy również wszystkim za wsparcie i pozytywny feedback oraz pełne zrozumienie sytuacji.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty