Konferencja naukowa. Przyszłość i Wyzwania Rynku Opakowań

© Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny

Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny organizuje w dniu 16 marca 2023 konferencję naukową „Przyszłość i Wyzwania Rynku Opakowań”. Spotkanie dedykowane naukowcom i badaczom związanym z branżą produkcji opakowań oraz przedstawicielom całego łańcucha wartości rynku opakowaniowego będzie miało miejsce w Cobro -  warszawskim oddziale Łukasiewicza.

 

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie różnorodnej tematyki związanej z branżą opakowaniową, tj,: wyzwania i przyszłość branży opakowań, innowacyjne materiały, technologie wytwarzania opakowań, technologie druku i uszlachetniania, zrównoważony rozwój opakowań, gospodarka w obiegu zamkniętym, opakowania z biotworzyw, recykling, dodatki funkcjonalne w opakowaniach, kompostowanie, biodegradacja, rozpad oraz dezintegracja. Konferencja będzie stanowić okazję do wypracowania odpowiedzi na istotne pytania o przyszłość opakowań i przemysłu opakowaniowego w Polsce, Europie i na świecie oraz identyfikacji wyzwań, przed którymi w najbliższych latach stanie nauka i branża, również w obliczu pandemii koronawirusa, wojny w Ukrainie i kryzysu gospodarczego. Ponadto konferencja zapewni integralność środowiska branżowego i pozwoli inspirować rynek opakowań, w sukcesywnym przejściu w kierunku zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty