Bez ręcznej obróbki

Innofibre, niezależny instytut badawczy, potwierdza znaczące zalety nowego rozwiązania HP Molded Fiber Advanced Tooling.

© HP

Podczas konferencji International Molded Fiber Association (IMFA), wiodącego wydarzenia w branży włókien formowanych, firma HP przedstawiła nowe projekty opakowań dla swoich klientów i partnerów. Przedstawiciele firmy omówili też najnowsze osiągniecie w zakresie niedawno wprowadzonego rozwiązania HP Molded Fiber Advanced Tooling. 

 

Zaawansowane narzędzia HP Molded Fiber Advanced Tooling to innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla producentów włókien formowanych. Innofibre, wiodący w branży ekspert w dziedzinie innowacji produktów celulozowych, opublikował wyniki badań potwierdzające, że rozwiązanie HP jest bardziej produktywną i wydajną opcją oprzyrządowania do formowanych włókien, w porównaniu z tradycyjnym oprzyrządowaniem z plecionego drutu. „Z naszych testów wynika, że rozwiązanie HP Molded Fiber Advanced Tooling Solution może zaoferować większą precyzję, a także krótszy czas formowania i osuszania” - powiedział Tarik Jabrane, przewodniczący ds. badań przemysłowych w Innofibre. W porównaniu z tradycyjnym oprzyrządowaniem, narzędzia HP można wymieniać szybko i łatwo, z mniejszą liczbą przestojów w procesie produkcyjnym. Szybkość iteracji oraz możliwość zmiany narzędzi umożliwia tworzenie większej liczby prototypów i ostatecznie zapewnia bardziej opłacalne rozwiązanie dla branży opakowań.

 

Nowe możliwości projektowania

Włókno formowane, znane również jako masa papierowa, jest obecnie stosowane do pakowania tysięcy produktów, począwszy od pojemników na żywność, poprzez opakowania artykułów gospodarstwa domowego i elektroniki, aż po jednorazowe artykuły medyczne.

Zaprezentowana technologia HP Molded Fiber Advanced Tooling umożliwia szybkie

i jakościowe projektowanie oraz wytwarzanie niezwykle wydajnych form do produkcji opakowań z formowanych włókien w ciągu zaledwie dwóch tygodni, w porównaniu do czterech lub sześciu tygodni w przypadku stosowania tradycyjnych metod. W połączeniu z nową usługą produkcyjną HP, to kompleksowe rozwiązanie zapewnia większą wydajność produkcji, zmniejszenie nakładów na konserwację, a także możliwość dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta. Rozwiązanie HP Molded Fibre Advanced Tooling Solution wykorzystuje opatentowane innowacje HP w zakresie oprogramowania do cyfrowej produkcji i analizy danych, wraz z wiodącą w branży technologią przemysłowego druku 3D HP, aby zaoferować bardziej wydajne, zoptymalizowane projektowanie cyfrowe, zastępując potrzebę ręcznego wytwarzania formy sitowej, obróbki CNC i ręcznie wierconych narzędzi do form. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty