Alpla przejmuje Plastisax

Alpla przejmuje hiszpańskiego producenta butelek Plastisax z siedzibą w Alicante.

© Alpla

Firma Alpla przejęła Plastisax, hiszpańską firmę zajmującą się produkcją butelek z tworzyw sztucznych dla branży kosmetycznej oraz chemicznej. Przejęcie pozwoli producentowi powiększyć portfolio materiałów pochodzących z recyklingu oraz wzmocnić działalność opartą na zasadach gospodarki obiegowej w tym regionie. Dzięki inwestycji firma umacnia także swoją pozycję we wschodniej Hiszpanii i rozszerza swoje możliwości produkcyjne, głównie w zakresie opakowań z tworzywa sztucznego HDPE (polietylen wysokiej gęstości) oraz butelek wykonanych z PET (politereftalanu etylenu), przy zastosowaniu technologii EBM (wytłaczania z rozdmuchem) oraz SBM (wtryskowo-rozdmuchowej z rozciąganiem). W nowym zakładzie firma planuje także produkcję na większą skalę z udziałem materiałów z recyklingu poużytkowego (PCR). Plastisax oferuje także klientom zrównoważone opakowania wykonane z recyklowanego HDPE i PET, jak również z biopochodnego PE. Jesienią 2019 roku Alpla wykupiła dwie firmy zajmujące się recyklingiem HDPE w pobliżu Barcelony i Valladolid. Zapewniają one zaopatrzenie zakładów produkcyjnych w regionie w materiał PCR.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty