Pożar w zakładzie ML

Firma ML w najbliższych dniach funkcjonować będzie w ograniczonym zakresie, reaktywując pracę poszczególnych działów. Magazyn, logistyka i działy handlowe funkcjonują bez ograniczeń, realizując bieżące transporty.

© ML Polyolefins

W nocy 18 listopada na terenie zakładu produkcji recyklatów firmy ML Polyolefins w Gronowie Górnym doszło do wybuchu pożaru. Obecnie trwa wstępne szacowanie strat, które wykazało, że w trakcie zdarzenia spaleniu uległ magazyn tworzyw do produkcji. Ogień objął około 150 metrów kwadratowych składowiska materiałów foliowych, zajmując 7 tysięcy metrów kwadratowych materiału przeznaczonego do produkcji granulatu. Dzięki akcji gaśniczej podjętej początkowo przez pracowników przedsiębiorstwa i kontynuowanej przez jednostki Straży Pożarnej, infrastruktura produkcyjna nie uległa zniszczeniu. Ustalenie przyczyny pożaru pozostaje w gestii właściwych służb, w związku z czym przedstawiciele firmy czekają na ostateczne ustalenia biegłych. Pełne oszacowanie zniszczeń i strat nastąpi dopiero po zakończeniu wszelkich czynności na miejscu zdarzenia. Żaden z pracowników zakładu ani osób biorących udział w akcji gaśniczej nie został ranny.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty